Results & Fixtures - Europe

time status home score away H-T data
Europe  »»  UEFA Europa League: Group L 16.08.2018 Shedule
EUR Eur 19:00 Valur
-
Sheriff Tiraspol -
EUR Eur 18:45 Bordeaux
-
Illichovets Mariupol -
EUR Eur 18:45 Burnley
-
İstanbul B.B. -
EUR Eur 18:45 Rosenborg
-
Cork City -
EUR Eur 18:30 Steaua Bucuresti
-
Hajduk Split -
EUR Eur 18:30 Feyenoord
-
Trencin -
EUR Eur 18:30 Gent
-
Jagiellonia -
EUR Eur 18:30 Partizan
-
Nordsjaelland -
EUR Eur 18:15 Lech Poznan
-
Genk -
EUR Eur 18:15 Maribor
-
Rangers -
EUR Eur 18:00 Atalanta
-
Hapoel Haifa -
EUR Eur 18:00 Basel
-
Vitesse -
EUR Eur 18:00 Brondby
-
Subotica -
EUR Eur 18:00 Dudelange
-
Legia -
EUR Eur 18:00 Zrinjski
-
Ludogorets -
EUR Eur 17:45 Brest
-
Apollon Limassol -
EUR Eur 17:45 LASK Linz
-
Besiktas -
EUR Eur 17:30 Maccabi Tel Aviv
-
Pyunik Yerevan -
EUR Eur 17:00 APOEL
-
H. Beer Sheva -
EUR Eur 17:00 CFR Cluj
-
Alashkert -
EUR Eur 17:00 Kukesi (Alb)
-
Torpedo (Geo) -
EUR Eur 17:00 Midtjylland
-
TNS -
EUR Eur 17:00 Molde
-
Hibernian -
EUR Eur 17:00 Niedercorn
-
Ufa -
EUR Eur 17:00 Suduva
-
Spartaks -
EUR Eur 17:00 Zalgiris
-
Sevilla -
EUR Eur 17:00 Zenit Petersburg
-
Din. Minsk -
EUR Eur 16:30 FC Copenhagen
-
CSKA Sofia -
EUR Eur 16:30 CS U Craiova
-
RB Leipzig -
EUR Eur 16:00 HJK
-
O. Ljubljana -
EUR Eur 15:30 AEK Larnaca
-
Sturm Graz -
EUR Eur 14:00 K. Almaty
-
Sigma Olomouc -
EUR Eur 19:30 ft Braga
2-2
Zarya 0-0
EUR Eur 19:00 ft Valur
2-1
Sheriff Tiraspol 1-0
EUR Eur 18:45 ft Bordeaux
2-1
Illichovets Mariupol 0-0
EUR Eur 18:45 aet Burnley
0-0
İstanbul B.B. 0-0
EUR Eur 18:45 ft Rijeka
0-1
Sarpsborg 08 0-0
EUR Eur 18:45 ft Rosenborg
3-0
Cork City 2-0
EUR Eur 18:30 ft Steaua Bucuresti
2-1
Hajduk Split 0-0
EUR Eur 18:30 ft Feyenoord
1-1
Trencin 1-1
EUR Eur 18:30 ft Gent
3-1
Jagiellonia 1-0
EUR Eur 18:30 ft Partizan
3-2
Nordsjaelland 3-1
EUR Eur 18:30 ft Rapid Vienna
4-0
Slovan Bratislava 1-0
EUR Eur 18:15 ft Lech Poznan
1-2
Genk 0-2
EUR Eur 18:15 ft Maribor
0-0
Rangers 0-0
EUR Eur 18:00 ft Atalanta
2-0
Hapoel Haifa 0-0
EUR Eur 18:00 ft Basel
1-0
Vitesse 1-0
EUR Eur 18:00 ft Brondby
2-1
Subotica 0-0
EUR Eur 18:00 ft Dudelange
2-2
Legia 2-1
EUR Eur 18:00 ft Zrinjski
1-1
Ludogorets 0-1
EUR Eur 17:45 ft Brest
1-0
Apollon Limassol 0-0
EUR Eur 17:45 ft LASK Linz
2-1
Besiktas 1-0
EUR Eur 17:30 ft Luzern
1-3
Olympiakos Piraeus 0-1
EUR Eur 17:30 ft Maccabi Tel Aviv
2-1
Pyunik Yerevan 0-1
EUR Eur 17:00 ft APOEL
3-1
H. Beer Sheva 0-1
EUR Eur 17:00 ft CFR Cluj
5-0
Alashkert 2-0
EUR Eur 17:00 ft Kukesi (Alb)
2-0
Torpedo (Geo) 1-0
EUR Eur 17:00 ft Midtjylland
3-1
TNS 1-1
EUR Eur 17:00 ft Molde
3-0
Hibernian 1-0
EUR Eur 17:00 ft Suduva
0-0
Spartaks 0-0
EUR Eur 17:00 ft Zalgiris
0-5
Sevilla 0-3
EUR Eur 17:00 aet Zenit Petersburg
4-0
Din. Minsk 1-0
EUR Eur 16:30 ft FC Copenhagen
2-1
CSKA Sofia 1-0
EUR Eur 16:30 ft Universitatea Craiova
1-1
RB Leipzig 0-1
EUR Eur 16:00 ft HJK
1-4
O. Ljubljana 0-1
EUR Eur 15:30 ft AEK Larnaca
5-0
Sturm Graz 1-0
EUR Eur 15:00 ft Niedercorn
2-2
Ufa 1-0
EUR Eur 14:00 ft K. Almaty
1-2
Sigma Olomouc 0-1
09.08.2018
EUR Eur 19:45 ft Sevilla
1-0
Zalgiris 1-0
EUR Eur 19:45 ft Sevilla
1-0
Zalgiris 1-0
EUR Eur 19:05 ft Slovan Bratislava
2-1
Rapid Vienna 1-1
EUR Eur 19:05 ft Slovan Bratislava
2-1
Rapid Vienna 1-1
EUR Eur 19:00 ft Legia
1-2
Dudelange 1-1
EUR Eur 19:00 ft Legia
1-2
Dudelange 1-1
EUR Eur 18:45 ft Cork City
0-2
Rosenborg 0-2
EUR Eur 18:45 ft Cork City
0-2
Rosenborg 0-2
EUR Eur 18:45 ft Hajduk Split
0-0
Steaua Bucuresti 0-0
EUR Eur 18:45 ft Hajduk Split
0-0
Steaua Bucuresti 0-0
EUR Eur 18:45 ft Hibernian
0-0
Molde 0-0
EUR Eur 18:45 ft Hibernian
0-0
Molde 0-0
EUR Eur 18:45 ft Rangers
3-1
Maribor 1-1
EUR Eur 18:45 ft Rangers
3-1
Maribor 1-1
EUR Eur 18:45 ft Sarpsborg 08
1-1
Rijeka 0-0
EUR Eur 18:45 ft Sarpsborg 08
1-1
Rijeka 0-0
EUR Eur 18:45 ft Subotica
0-2
Brondby 0-1
EUR Eur 18:45 ft Subotica
0-2
Brondby 0-1
EUR Eur 18:45 ft TNS
0-2
Midtjylland 0-2
EUR Eur 18:45 ft TNS
0-2
Midtjylland 0-2
EUR Eur 18:30 ft Zarya
1-1
Braga 0-0
EUR Eur 18:00 ft Besiktas
1-0
LASK Linz 1-0
EUR Eur 18:00 ft Besiktas
1-0
LASK Linz 1-0
EUR Eur 18:00 ft Genk
2-0
Lech Poznan 1-0
EUR Eur 18:00 ft Genk
2-0
Lech Poznan 1-0
EUR Eur 18:00 ft İstanbul B.B.
0-0
Burnley 0-0
EUR Eur 18:00 ft O. Ljubljana
3-0
HJK 1-0
EUR Eur 18:00 ft O. Ljubljana
3-0
HJK 1-0
EUR Eur 18:00 ft Olympiakos Piraeus
4-0
Luzern 3-0
EUR Eur 18:00 ft Vitesse
0-1
Basel 0-0
EUR Eur 18:00 ft Vitesse
0-1
Basel 0-0
EUR Eur 17:45 ft CSKA Sofia
1-2
FC Copenhagen 1-0
EUR Eur 17:45 ft CSKA Sofia
1-2
FC Copenhagen 1-0
EUR Eur 17:45 ft Nordsjaelland
1-2
Partizan 0-1
EUR Eur 17:45 ft Nordsjaelland
1-2
Partizan 0-1
EUR Eur 17:20 ft Jagiellonia
0-1
Gent 0-0
EUR Eur 17:20 ft Jagiellonia
0-1
Gent 0-0
EUR Eur 17:00 ft Apollon Limassol
4-0
Brest 0-0
EUR Eur 17:00 ft Apollon Limassol
4-0
Brest 0-0
EUR Eur 17:00 ft Din. Minsk
4-0
Zenit Petersburg 3-0
EUR Eur 17:00 ft Din. Minsk
4-0
Zenit Petersburg 3-0
EUR Eur 17:00 ft H. Beer Sheva
2-2
APOEL 1-2
EUR Eur 17:00 ft H. Beer Sheva
2-2
APOEL 1-2
EUR Eur 17:00 ft Ludogorets
1-0
Zrinjski 1-0
EUR Eur 17:00 ft Illichovets Mariupol
1-3
Bordeaux 1-2
EUR Eur 17:00 ft Illichovets Mariupol
1-3
Bordeaux 1-2
EUR Eur 17:00 ft Sheriff Tiraspol
1-0
Valur 0-0
EUR Eur 17:00 ft Sheriff Tiraspol
1-0
Valur 0-0
EUR Eur 17:00 ft Sigma Olomouc
2-0
K. Almaty 1-0
EUR Eur 17:00 ft Sturm Graz
0-2
AEK Larnaca 0-0
EUR Eur 17:00 ft Sturm Graz
0-2
AEK Larnaca 0-0
EUR Eur 17:00 ft Torpedo (Geo)
5-2
Kukesi (Alb) 4-1
EUR Eur 17:00 ft Torpedo (Geo)
5-2
Kukesi (Alb) 4-1
EUR Eur 17:00 ft Trencin
4-0
Feyenoord 3-0
EUR Eur 17:00 ft Trencin
4-0
Feyenoord 3-0
EUR Eur 16:30 ft RB Leipzig
3-1
CS U Craiova 1-0
EUR Eur 16:30 ft RB Leipzig
3-1
Universitatea Craiova 1-0
EUR Eur 16:00 ft Alashkert
0-2
CFR Cluj 0-1
EUR Eur 16:00 ft Alashkert
0-2
CFR Cluj 0-1
EUR Eur 16:00 ft Hapoel Haifa
1-4
Atalanta 1-2
EUR Eur 16:00 ft Hapoel Haifa
1-4
Atalanta 1-2
EUR Eur 16:00 ft Spartaks
0-1
Suduva 0-0
EUR Eur 16:00 ft Spartaks
0-1
Suduva 0-0
EUR Eur 14:00 ft Ufa
2-1
Niedercorn 1-0
EUR Eur 14:00 ft Ufa
2-1
Niedercorn 1-0
07.08.2018
EUR Eur 16:00 ft Pyunik Yerevan
0-0
Maccabi Tel Aviv 0-0
EUR Eur 16:00 ft Pyunik Yerevan
0-0
Maccabi Tel Aviv 0-0
Europe  »»  UEFA Champions League 20.08.2018 Shedule
EUR Cha 12:00 Shkendija
-
Salzburg -
14.08.2018
EUR Cha 18:30 Ajax
-
St. Liege -
EUR Cha 18:30 Trnava
-
Crvena Zvezda -
EUR Cha 18:00 AEK (Gre)
-
Celtic -
EUR Cha 18:00 D. Zagreb
-
FC Astana (Kaz) -
EUR Cha 18:00 Videoton
-
Malmo FF (Swe) -
EUR Cha 17:30 Spartak Moscow
-
PAOK -
EUR Cha 17:00 BATE
-
Karabakh Agdam -
17.08.2018
EUR Cha 12:00 ft Salzburg
0-3
Shkendija 0-1
14.08.2018
EUR Cha 18:30 ft Ajax
3-0
St. Liege 2-0
EUR Cha 18:30 aet Trnava
1-1
Crvena Zvezda 1-1
EUR Cha 18:15 ft Shkendija
0-1
Salzburg 0-0
EUR Cha 18:00 ft AEK (Gre)
2-1
Celtic 1-0
EUR Cha 18:00 ft D. Zagreb
1-0
FC Astana (Kaz) 0-0
EUR Cha 18:00 ft Fenerbahce
1-1
Benfica 1-1
EUR Cha 18:00 ft Videoton
0-0
Malmo FF (Swe) 0-0
EUR Cha 17:30 ft Spartak Moscow
0-0
PAOK 0-0
EUR Cha 17:00 ft BATE
1-1
Karabakh Agdam 1-0
EUR Cha 16:30 ft Dinamo Kiev
2-0
Slavia Prague 1-0
08.08.2018
EUR Cha 18:45 ft Celtic
1-1
AEK (Gre) 1-1
EUR Cha 18:45 ft Celtic
1-1
AEK (Gre) 1-1
EUR Cha 17:00 ft PAOK
3-2
Spartak Moscow 3-2
EUR Cha 17:00 ft PAOK
3-2
Spartak Moscow 3-2
EUR Cha 17:00 ft Salzburg
3-0
Shkendija 2-0
07.08.2018
EUR Cha 19:00 ft Benfica
1-0
Fenerbahce 0-0
EUR Cha 18:30 ft Crvena Zvezda
1-1
Trnava 1-1
EUR Cha 18:00 ft St. Liege
2-2
Ajax 0-2
EUR Cha 18:00 ft St. Liege
2-2
Ajax 0-2
EUR Cha 17:30 ft Slavia Prague
1-1
Dinamo Kiev 0-0
EUR Cha 17:15 ft Malmo FF (Swe)
1-1
Videoton 0-0
EUR Cha 17:15 ft Malmo FF (Swe)
1-1
Videoton 0-0
EUR Cha 17:00 ft Karabakh Agdam
0-1
BATE 0-1
EUR Cha 17:00 ft Karabakh Agdam
0-1
BATE 0-1
EUR Cha 14:00 ft FC Astana (Kaz)
0-2
D. Zagreb 0-1
EUR Cha 14:00 ft FC Astana (Kaz)
0-2
D. Zagreb 0-1
Europe  »»  WC Qualification Europe 14.11.2017 Shedule
EUR Wor 19:45 ft Ireland
1-5
Denmark 1-2
EUR Wor 19:45 ft Ireland
1-5
Denmark 1-2
13.11.2017
EUR Wor 19:45 ft Italy
0-0
Sweden 0-0
EUR Wor 19:45 ft Italy
0-0
Sweden 0-0
12.11.2017
EUR Wor 19:45 ft Greece
0-0
Croatia 0-0
EUR Wor 19:45 ft Greece
0-0
Croatia 0-0
EUR Wor 17:00 ft Switzerland
0-0
Northern Ireland 0-0
EUR Wor 17:00 ft Switzerland
0-0
Northern Ireland 0-0
11.11.2017
EUR Wor 19:45 ft Denmark
0-0
Ireland 0-0
EUR Wor 19:45 ft Denmark
0-0
Ireland 0-0
10.11.2017
EUR Wor 19:45 ft Sweden
1-0
Italy 0-0
EUR Wor 19:45 ft Sweden
1-0
Italy 0-0
09.11.2017
EUR Wor 19:45 ft Croatia
4-1
Greece 3-1
EUR Wor 19:45 ft Croatia
4-1
Greece 3-1
EUR Wor 19:45 ft Northern Ireland
0-1
Switzerland 0-0
EUR Wor 19:45 ft Northern Ireland
0-1
Switzerland 0-0
Europe  »»  EC Qualification 10.07.2016 Shedule
EUR Eur 19:00 aet Portugal
0-0
France 0-0
07.07.2016
EUR Eur 19:00 ft Germany
0-2
France 0-1
06.07.2016
EUR Eur 19:00 ft Portugal
2-0
Wales 0-0
03.07.2016
EUR Eur 19:00 ft France
5-2
Iceland 4-0
02.07.2016
EUR Eur 19:00 pen. Germany
1-1
Italy 0-0
01.07.2016
EUR Eur 19:00 ft Wales
3-1
Belgium 1-1
30.06.2016
EUR Eur 19:00 pen. Poland
1-1
Portugal 1-1
Europe  »»  Tercera Division: Group 9 13.05.2018 Shedule
EUR Eur 11:00 ft Estrella
0-2
Ibarra -
EUR Eur 11:00 ft Guimar
0-2
Tenerife II -
EUR Eur 11:00 ft Las Zocas
2-1
La Cuadra -
EUR Eur 11:00 ft Panadería Pulido
1-0
Mensajero -
EUR Eur 10:00 ft El Cotillo
0-2
Buzanada -
EUR Eur 10:00 ft Haria
2-3
Vera -
EUR Eur 10:00 ft Santa Úrsula
1-0
Lanzarote -
EUR Eur 10:00 ft Tenisca
3-1
Villa Santa Brígida -
EUR Eur 10:00 ft UD San Fernando
4-1
Los Llanos -
12.05.2018
EUR Eur 15:00 ft Citta di Marino
3-2
Las Palmas III -
Europe  »»  Japan Football League 07.08.2016 Shedule
EUR Eur 06:00 ft Verspah Oita
0-1
Honda Lock -
18.07.2016
EUR Eur 04:00 ft Nara Club
0-2
Vanraure -
17.07.2016
EUR Eur 06:00 ft MIO Biwako Shiga
1-3
Osaka -
EUR Eur 06:00 ft Ryutsu Keizai Dragons
4-2
Urayasu -
EUR Eur 04:00 ft Reinmeer Aomori
3-0
Okayama II -
16.07.2016
EUR Eur 09:00 ft Yokogawa
1-3
Sony Sendai -
EUR Eur 08:00 ft Honda
2-1
Tochigi Uva -
EUR Eur 08:00 ft Maruyasu Industries
1-1
Azul Claro Numazu -
Europe  »»  Premier League 16.05.2018 Shedule
EUR Eur 13:00 ft Al Ittihad
4-0
Al Mohafaza 2-0
EUR Eur 13:00 ft Al Jaish
5-1
Hottin 3-0
EUR Eur 13:00 ft Jehad
0-3
Majd 0-2
EUR Eur 13:00 ft Nawaeir
0-2
Karama 0-0
EUR Eur 13:00 ft Wahda
1-1
Herafyee Halab 1-0
EUR Eur 13:00 ft Teshrin
0-1
Al Shorta 0-1
EUR Eur 13:00 ft Wathbah
3-1
Taliya 2-0
Europe  »»  Persha Liga 17.08.2018 Shedule
EUR Eur 15:00 Mykolaiv
-
Prykarpattia -
18.08.2018
EUR Eur 16:00 ft Metalist 1925 Kharkiv
0-1
Obolon-Brovar K. 0-0
EUR Eur 15:30 ft Rukh Vynnyky
0-1
Inhulets 0-1
EUR Eur 15:00 ft Ahrobiznes Volochysk
0-1
Dnipro-1 0-1
EUR Eur 15:00 ft Komsomolsk
1-0
Balkany Zorya 1-0
EUR Eur 15:00 ft Kolos Kovalivka
2-2
Kramatorsk 2-2
EUR Eur 15:00 ft Volyn Lutsk
3-0
Sumy 2-0
17.08.2018
EUR Eur 15:00 ft Mykolaiv
1-0
Prykarpattia 0-0
01.01.1970
EUR Eur 00:00 tba Ahrobiznes Volochysk
-
Dnipro-1 -
EUR Eur 00:00 tba Komsomolsk
-
Balkany Zorya -
EUR Eur 00:00 tba Kolos Kovalivka
-
Kramatorsk -
EUR Eur 00:00 tba Metalist 1925 Kharkiv
-
Obolon-Brovar K. -
EUR Eur 00:00 tba Rukh Vynnyky
-
Inhulets -
EUR Eur 00:00 tba Volyn Lutsk
-
Sumy -
EUR Eur 00:00 postp. Zirka Kirovograd
-
Helios -
Europe  »»  T & T Pro League 16.08.2018 Shedule
EUR Eur 00:00 W Connection
-
Police -
15.08.2018
EUR Eur 23:00 Defence Force
-
St. Ann's Rangers -
EUR Eur 22:00 Club Sando
-
Central -
14.08.2018
EUR Eur 23:00 Point Fortin
-
Caledonia AIA -
16.08.2018
EUR Eur 00:00 ft W Connection
4-0
Police 1-0
15.08.2018
EUR Eur 23:00 ft Defence Force
10-0
St. Ann's Rangers 8-0
EUR Eur 22:00 ft Club Sando
1-1
Central 1-0
14.08.2018
EUR Eur 23:00 ft Point Fortin
2-2
Caledonia AIA 2-2
EUR Eur 20:00 ft North East Stars
0-1
San Juan Jabloteh 0-0
Europe  »»  Division 1 16.05.2019 Shedule
EUR Eur 19:00 Abha
-
Al Khaleej -
EUR Eur 19:00 Al Ansar
-
Al Jabalain -
EUR Eur 19:00 Al Jeel
-
Al Qaisoma -
EUR Eur 19:00 Al Orubah
-
Al Nahdha -
EUR Eur 19:00 Al-Shoalah
-
Al Rbeea -
EUR Eur 19:00 Al Ain
-
Hajer -
EUR Eur 19:00 Al-Washm
-
Al Najoom -
EUR Eur 19:00 postp. Al Adalh
-
Dhamk -
EUR Eur 19:00 postp. Al Mojzel
-
Najran -
EUR Eur 19:00 postp. Al Ta'ee
-
Al-Kawkab -
11.05.2019
EUR Eur 19:00 Al Khaleej
-
Al Adalh -
EUR Eur 19:00 Al Najoom
-
Al Mojzel -
EUR Eur 19:00 Al Qaisoma
-
Abha -
EUR Eur 19:00 Al-Kawkab
-
Al Ansar -
EUR Eur 19:00 Dhamk
-
Al Ain -
10.05.2019
EUR Eur 19:00 Al Jabalain
-
Al-Shoalah -
EUR Eur 19:00 Hajer
-
Al Ta'ee -
EUR Eur 19:00 Al Rbeea
-
Al Orubah -
EUR Eur 19:00 Najran
-
Al Jeel -
EUR Eur 19:00 postp. Al Nahdha
-
Al-Washm -
17.04.2019
EUR Eur 16:45 Al Rbeea
-
Abha -
EUR Eur 15:45 Al Najoom
-
Al Ain -
EUR Eur 13:15 Al Orubah
-
Al-Washm -
EUR Eur 13:10 Al Jabalain
-
Al Jeel -
EUR Eur 12:50 Dhamk
-
Al Ansar -
16.04.2019
EUR Eur 15:45 postp. Al Khaleej
-
Hajer -
EUR Eur 15:45 postp. Al Nahdha
-
Al Adalh -
EUR Eur 12:50 postp. Al Qaisoma
-
Al-Kawkab -
EUR Eur 12:50 postp. Najran
-
Al Ta'ee -
EUR Eur 12:40 postp. Al-Shoalah
-
Al Mojzel -
Europe  »»  UEFA Super Cup 15.08.2018 Shedule
EUR Uef 19:00 Real Madrid
-
Atl. Madrid -
EUR Uef 19:00 aet Real Madrid
2-2
Atl. Madrid 1-1
08.08.2017
EUR Uef 18:45 ft Real Madrid
2-1
Manchester United 1-0
09.08.2016
EUR Uef 18:45 aet Real Madrid
2-2
Sevilla 1-1
11.08.2015
EUR Uef 18:45 aet Barcelona
4-4
Sevilla 3-1
12.08.2014
EUR Uef 18:45 ft Real Madrid
2-0
Sevilla 1-0
Europe  »»  3. liga: Zapad 19.08.2018 Shedule
EUR Eur 14:00 ft Družstevník Plavnica
1-2
Veľké Revištia 1-0
EUR Eur 14:00 ft Pokrok Krompachy
2-0
Nova Ves 2-0
EUR Eur 14:00 ft Sarisske Michalany
1-0
Giraltovce 0-0
EUR Eur 14:00 ft Snina
0-2
Vranov 0-0
EUR Eur 14:00 ft Svidnik
0-1
Humenne 0-0
18.08.2018
EUR Eur 14:00 ft FK Košice
2-0
AŠK Mária Huta 1-0
EUR Eur 14:00 ft MSK Tesla Stropkov
3-0
Tatran Prešov II 2-0
01.01.1970
EUR Eur 00:00 cancl. Roznava
1-1
B. Nova Ves -
Europe  »»  Campionato 23.05.2018 Shedule
EUR Eur 18:45 ft La Fiorita (San)
1-0
Folgore / Falciano 1-0
EUR Eur 18:45 ft La Fiorita (San)
1-0
Folgore / Falciano 1-0
18.05.2018
EUR Eur 18:45 ft Folgore / Falciano
3-1
Tre Fiori 0-1
EUR Eur 18:45 ft Folgore / Falciano
3-1
Tre Fiori 0-1
13.05.2018
EUR Eur 13:00 pen. Tre Penne
0-0
Folgore / Falciano 0-0
EUR Eur 13:00 pen. Tre Penne
0-0
Folgore / Falciano 0-0
Europe  »»  Copa do Nordeste 01.05.2018 Shedule
EUR Eur 22:30 ft CRB
3-1
Campinense 1-0
EUR Eur 22:30 ft CRB
3-1
Campinense 1-0
26.04.2018
EUR Eur 22:15 ft America RN
0-2
Confianca 0-1
EUR Eur 22:15 ft America RN
0-2
Confianca 0-1
25.04.2018
EUR Eur 23:30 ft Salgueiro
2-1
Juazeirense 1-0
EUR Eur 23:30 ft Salgueiro
2-1
Juazeirense 1-0
EUR Eur 22:15 ft Sampaio Correa
3-0
Ríver 1-0
EUR Eur 22:15 ft Sampaio Correa
3-0
Ríver 1-0
20.04.2018
EUR Eur 00:15 ft Confianca
3-3
America RN 1-1
EUR Eur 00:15 ft Confianca
3-3
America RN 1-1
19.04.2018
EUR Eur 00:30 ft Ríver
2-2
Sampaio Correa 0-1
EUR Eur 00:30 ft Ríver
2-2
Sampaio Correa 0-1
18.04.2018
EUR Eur 23:30 ft Juazeirense
1-1
Salgueiro 1-1
EUR Eur 23:30 ft Juazeirense
1-1
Salgueiro 1-1
EUR Eur 22:00 ft Campinense
1-0
CRB 0-0
EUR Eur 22:00 ft Campinense
1-0
CRB 0-0
Europe  »»  Divizia A 19.08.2018 Shedule
EUR Eur 14:30 Grănicerul
-
Cahul -
EUR Eur 14:30 Saxan Ceadîr Lunga
-
Sîngerei -
EUR Eur 14:30 Ungheni
-
Iskra -
18.08.2018
EUR Eur 14:30 ft Codru Lozova
6-0
Real Succes -
EUR Eur 14:30 ft Victoria Bardar
2-0
Floreşti -
17.08.2018
EUR Eur 14:30 ft CS Sparta
1-2
Sireți -
12.08.2018
EUR Eur 15:00 ft Grănicerul
1-1
Sireți -
EUR Eur 15:00 ft Iskra
2-2
Sîngerei -
EUR Eur 15:00 ft Ungheni
4-1
Cahul -
11.08.2018
EUR Eur 15:00 ft Codru Lozova
2-2
Floreşti -
EUR Eur 15:00 ft CS Sparta
1-4
Real Succes -
EUR Eur 15:00 ft Victoria Bardar
3-0
Saxan Ceadîr Lunga -
Europe  »»  Euro U19 - Qualification - First Stage 12.11.2013 Shedule
EUR Eur 16:00 Greece U19
-
Albania U19 -
EUR Eur 13:00 Slovakia U19
-
Bulgaria U19 -
21.06.2014
EUR Eur 15:00 ft Croatia U19
2-0
Cyprus U19 1-0
09.05.2014
EUR Eur 13:00 ft Belarus U19
3-2
Scotland U19 2-1
15.10.2013
EUR Eur 15:00 ft Estonia U19
-
Malta U19 -
EUR Eur 15:00 ft Ukraine U19
-
Russia U19 -
EUR Eur 13:00 ft England U19
-
Switzerland U19 -
EUR Eur 13:00 ft Lithuania U19
-
Armenia U19 -
EUR Eur 13:00 ft Poland U19
-
Romania U19 -
EUR Eur 13:00 ft Slovenia U19
-
Andorra U19 -
EUR Eur 12:00 ft Bosnia & Herzegovina U21
-
Ireland U19 -
EUR Eur 12:00 ft France U19
-
Belgium U19 -
EUR Eur 12:00 ft Iceland U19
-
Ireland U19 -
EUR Eur 12:00 ft Sweden U19
-
Azerbaijan U19 -
EUR Eur 11:00 ft Latvia U19
-
Belarus U19 -
EUR Eur 11:00 ft Scotland U19
-
Germany U19 -
Europe  »»  PDL 04.08.2018 Shedule
EUR Eur 23:00 aet Reading United
2-2
Calgary Foothills -
29.07.2018
EUR Eur 01:00 ft Calgary Foothills
1-0
Chicago Premier -
28.07.2018
EUR Eur 23:00 aet Reading United
0-0
The Villages -
22.07.2018
EUR Eur 02:00 ft Calgary Foothills
2-0
Tucson -
EUR Eur 00:00 aet SIMA Águilas
1-1
The Villages -
21.07.2018
EUR Eur 23:30 ft Menace
0-1
Chicago Premier -
EUR Eur 23:00 ft Reading United
2-1
New York RB III -
Europe  »»  Premier League 13.06.2018 Shedule
EUR Eur 21:30 ft Al Ahli Tripoli
1-1
Al Ahli Benghazi -
EUR Eur 21:30 ft Al Ahli Tripoli
1-1
Al Ahli Benghazi -
EUR Eur 21:30 ft Al-Nasr
2-0
Al-Ittihad -
EUR Eur 21:30 ft Al-Nasr
2-0
Al-Ittihad -
08.06.2018
EUR Eur 21:30 ft Al-Ittihad
2-3
Al Ahli Tripoli 1-1
EUR Eur 21:30 ft Al-Ittihad
2-3
Al Ahli Tripoli -
EUR Eur 21:30 ft Al-Nasr
1-0
Al Ahli Benghazi 0-0
EUR Eur 21:30 ft Al-Nasr
1-0
Al Ahli Benghazi -
Europe  »»  Premier League 15.04.2018 Shedule
EUR Eur 13:00 ft Al Nejmeh
1-3
Al Ahed -
EUR Eur 13:00 ft Al Nejmeh
1-3
Al Ahed 1-0
EUR Eur 12:30 ft Al Ansar
2-1
Salam Zgharta -
EUR Eur 12:30 ft Al Ansar
2-1
Salam Zgharta 0-1
14.04.2018
EUR Eur 13:00 ft Al Islah
0-4
Al-Nabi Shayth 0-1
EUR Eur 13:00 ft Al Islah
0-4
Al-Nabi Shayth -
EUR Eur 13:00 ft Tripoli
4-3
Al Shabab Al Arabi 2-0
EUR Eur 13:00 ft Tripoli
4-3
Al Shabab Al Arabi -
EUR Eur 12:30 ft Racing
3-2
Tadamon Sour 2-1
EUR Eur 12:30 ft Racing
3-2
Tadamon Sour -
EUR Eur 12:30 ft Safa (Leb)
1-2
Al Akhaa Al Ahli -
EUR Eur 12:30 ft Safa (Leb)
1-2
Al Akhaa Al Ahli 1-1
Europe  »»  Super League 29.07.2018 Shedule
EUR Vtb 13:00 ft Kedah
1-3
PKNP 0-2
EUR Vtb 13:00 ft Kelantan
2-1
Pahang 1-0
EUR Vtb 13:00 ft Selangor
2-0
Terengganu 0-0
28.07.2018
EUR Vtb 13:00 ft Johor FC
2-0
Kuala Lumpur 1-0
EUR Vtb 13:00 ft Negeri Sembilan
1-3
Malacca United 0-0
EUR Vtb 13:00 ft PKNS
4-1
Perak 2-1
Europe  »»  Thai Premier League 05.08.2018 Shedule
EUR Gom 12:00 ft Suphanburi (Tha)
1-1
Muang Thong Utd 0-1
EUR Gom 12:00 ft Suphanburi (Tha)
1-1
Muang Thong Utd 0-1
EUR Gom 12:00 ft Ubon UMT
1-2
BEC Tero Sasana 1-1
EUR Gom 12:00 ft Ubon UMT
1-2
BEC Tero Sasana 1-1
EUR Gom 11:00 ft Nakhon Ratchasima
0-0
Bangkok United 0-0
EUR Gom 11:00 ft Nakhon Ratchasima
0-0
Bangkok United 0-0
EUR Gom 11:00 ft Singhtarua
2-2
Buriram 1-2
EUR Gom 11:00 ft Singhtarua
2-2
Buriram 1-2
04.08.2018
EUR Gom 13:00 ft Bangkok Glass
5-1
Sukhothai 0-0
EUR Gom 13:00 ft Bangkok Glass
5-1
Sukhothai 0-0
EUR Gom 12:00 ft Chiangrai United
1-1
Air Force United (Tha) 0-1
EUR Gom 12:00 ft Chiangrai United
1-1
Air Force United (Tha) 0-1
EUR Gom 12:00 ft Siam Navy
2-2
Chainat 1-0
EUR Gom 12:00 ft Siam Navy
2-2
Chainat 1-0
EUR Gom 11:00 ft Chonburi
1-2
Pattaya Utd 0-0
EUR Gom 11:00 ft Chonburi
1-2
Pattaya Utd 0-0
EUR Gom 10:45 ft Prachuap
2-1
Ratchaburi 0-0
EUR Gom 10:45 ft Prachuap
2-1
Ratchaburi 0-0
Europe  »»  Topklasse: Sunday 27.05.2018 Shedule
EUR Acr 12:30 ft Be Quick 1887
3-3
Vitesse II 0-2
EUR Acr 12:30 ft Blauw Geel '38
3-1
OJC Rosmalen 2-1
EUR Acr 12:30 ft De Meern (Zon)
1-4
Jong De Graafschap 1-1
EUR Acr 12:30 ft EVV
0-1
HV & CV Quick 0-0
EUR Acr 12:30 ft HBS Craeyenhout
4-2
Westlandia 2-2
EUR Acr 12:30 ft Hsc 21
3-1
Dongen 1-1
EUR Acr 12:30 ft Quick '20
4-1
OFC Oostzaan 2-0
EUR Acr 12:30 ft UNA
3-2
JVC \'31 Cuijk 1-1
EUR Acr 12:30 ft USV Hercules
7-1
ADO 2-1
Europe  »»  Uefa Youth League - Group Stage 06.11.2013 Shedule
EUR Uef 13:30 Paris SG U19
-
Anderlecht U19 -
EUR Uef 09:00 Zenit Petersburg U19
-
FC Porto U19 -
22.10.2013
EUR Uef 12:00 ft Schalke U19 (Ger)
-
Chelsea U19 -
EUR Uef 10:00 ft FC Porto U19
-
Zenit Petersburg U19 -
EUR Uef 09:00 ft Austria Vienna U19
-
Atl. Madrid U19 -
02.10.2013
EUR Uef 18:00 ft Arsenal U19
-
Napoli U19 -
Europe  »»  USL Pro 29.09.2018 Shedule
EUR Eur 23:00 Atlanta United II
-
Louisville City -
EUR Eur 23:00 Charleston
-
Toronto II -
EUR Eur 23:00 Charleston
-
Toronto II -
27.09.2018
EUR Eur 03:00 Las Vegas Lights
-
Los Angeles Blues -
EUR Eur 02:00 Reno 1868
-
Rio Grande Valley -
26.09.2018
EUR Eur 23:00 Atlanta United II
-
Nashville -
EUR Eur 23:00 Charleston
-
Carolina -
EUR Eur 23:00 Indy Eleven
-
Tampa Bay -
EUR Eur 23:00 Indy Eleven
-
Tampa Bay -
EUR Eur 23:00 Richmond Kickers
-
Cincinnati -
EUR Eur 22:30 Harrisburg City
-
Pittsburgh -
EUR Eur 22:00 Toronto II
-
Ottawa Fury -
EUR Eur 22:00 postp. Toronto II
-
Ottawa Fury -
22.08.2018
EUR Eur 21:00 Bethlehem Steel
-
Ottawa Fury -
21.08.2018
EUR Eur 23:00 New York RB II
-
Carolina -
EUR Eur 23:00 New York RB II
-
Carolina -
20.08.2018
EUR Eur 02:00 Portland U23
-
Seattle Sounders II -
19.08.2018
EUR Eur 21:00 Portland U23
-
Seattle Sounders II -
EUR Eur 21:00 Swope Park Rangers
-
Reno 1868 -
EUR Eur 03:00 Las Vegas Lights
-
Arizona United -
EUR Eur 03:00 Sacramento Republic
-
LA Galaxy II -
EUR Eur 02:00 Fresno FC
-
St. Louis Lions -
EUR Eur 02:00 Real Monarchs
-
Tulsa Roughnecks -
EUR Eur 00:30 Rio Grande Valley
-
OKC Energy -
18.08.2018
EUR Eur 23:30 Louisville City
-
Nashville SC -
19.08.2018
EUR Eur 21:00 ft Swope Park Rangers
3-3
Reno 1868 2-1
EUR Eur 03:00 ft Las Vegas Lights
0-2
Arizona United 0-1
EUR Eur 03:00 ft Sacramento Republic
1-4
LA Galaxy II 0-4
EUR Eur 02:00 ft Fresno FC
1-0
St. Louis Lions 1-0
EUR Eur 02:00 ft Real Monarchs
3-2
Tulsa Roughnecks 2-0
EUR Eur 00:30 ft Rio Grande Valley
2-4
OKC Energy 1-2
18.08.2018
EUR Eur 23:30 ft Cincinnati
3-0
Charleston 2-0
EUR Eur 23:30 ft Louisville City
0-0
Nashville 0-0
EUR Eur 23:00 ft Pittsburgh
0-0
Charlotte Independence 0-0
EUR Eur 23:00 ft Richmond Kickers
3-2
Harrisburg City 2-1
EUR Eur 18:00 ft Ottawa Fury
0-0
Indy Eleven 0-0
16.08.2018
EUR Eur 23:00 ft Toronto II
0-2
Bethlehem Steel 0-0
EUR Eur 02:30 ft Portland U23
2-1
San Antonio 1-1
EUR Eur 02:00 ft Los Angeles Blues
3-1
Las Vegas Lights 2-1
EUR Eur 00:30 ft St. Louis Lions
2-1
Sacramento Republic 2-0
15.08.2018
EUR Eur 23:00 ft Indy Eleven
3-2
Carolina 2-1
EUR Eur 23:00 ft Ottawa Fury
2-0
Richmond Kickers 1-0