Results & Fixtures - Ukraine

time status home score away H-T data
Ukraine  »»  Cup 27.07.2017 Shedule
UKR Ukr 14:00 aet Tavriya
1-1
Nyva Vinnytsya 0-0
26.07.2017
UKR Ukr 16:00 ft Dnipro-1
2-0
Sumy 1-0
UKR Ukr 16:00 ft Lviv
3-0
Volyn Lutsk 1-0
UKR Ukr 15:00 pen. Ahrobiznes Volochysk
2-2
Naftovik-Ukrnafta 1-1
UKR Ukr 15:00 ft Kramatorsk
1-0
Mykolaiv 1-0
UKR Ukr 15:00 ft Desna
4-0
Balkany Zorya 2-0
UKR Ukr 15:00 ft Inhulets
3-1
FC Poltava 1-0
UKR Ukr 15:00 ft Kolos Kovalivka
3-2
Cherkasy 2-1
UKR Ukr 15:00 ft Nyva Vinnycja
0-2
Prykarpattia 0-0
UKR Ukr 14:00 ft Demnya
1-0
Polessya 0-0
UKR Ukr 14:00 ft Nova Kakhovka
1-4
Zhemchuzhyna Odesa 1-2
UKR Ukr 14:00 pen. Helios
0-0
Obolon-Brovar K. 0-0
UKR Ukr 14:00 ft Makiyivvuhillya
0-1
Arsenal Kiev 0-0
UKR Ukr 14:00 aet Rukh Vynnyky
1-1
Komsomolsk 1-1
Ukraine  »»  Premier League 13.08.2017 Shedule
UKR Pre 16:30 ft Olimpik Donetsk
1-0
Ch. Odessa 0-0
UKR Pre 14:00 ft Illichovets Mariupol
3-0
Karpaty 2-0
12.08.2017
UKR Pre 16:30 ft Oleksandriya
1-2
Shakhtar 1-1
UKR Pre 14:00 ft Dniprodzerzhynsk
0-1
Vorskla Poltava 0-0
UKR Pre 14:00 ft Veres
0-1
Zarya 0-0
11.08.2017
UKR Pre 16:00 ft Dinamo Kiev
3-0
Zirka Kirovograd 0-0
Ukraine  »»  3. Division 01.01.1970 Shedule
UKR Sup 00:00 tba Ahironas
-
Leivadiakos -
UKR Sup 00:00 tba Digenis Akritas
-
APEP -
UKR Sup 00:00 tba Digenis Ypsonas
-
Peyia -
UKR Sup 00:00 tba Elpida Xylofagou
-
Ethnikos Latsion -
UKR Sup 00:00 tba Foinikas Agia Marina
-
Akritas Chloraka -
UKR Sup 00:00 tba MEAP Nisou
-
Ormideia -
UKR Sup 00:00 tba Olympiada Lympion
-
ENAD -
UKR Sup 00:00 tba Onisilos Sotiras
-
APEA -
Ukraine  »»  Druha Liga: Group B 20.08.2017 Shedule
UKR Dru 14:00 Mykolaiv II
-
Hornostayivka -
19.08.2017
UKR Dru 16:00 Dnipro-1
-
Yuzhne -
UKR Dru 14:30 Metalist 1925 Kharkiv
-
Makiyivvuhillya -
UKR Dru 14:00 Tavriya
-
Sudnobudivnyk -
UKR Dru 12:30 Inhulets II
-
Nova Kakhovka -
18.08.2017
UKR Dru 09:00 ft Metalurg Zaporozhye
0-5
Dnipro 0-2
14.08.2017
UKR Dru 15:00 ft Yuzhne
5-0
Inhulets II 1-0
13.08.2017
UKR Dru 15:00 ft Hornostayivka
0-0
Tavriya 0-0
UKR Dru 15:00 ft Sudnobudivnyk
3-1
Metalurg Zaporozhye -
UKR Dru 14:30 ft Nova Kakhovka
3-2
Mykolaiv II -
UKR Dru 14:30 ft Makiyivvuhillya
2-0
Dnipro-1 -
UKR Dru 14:00 ft Dnipro
2-3
Metalist 1925 Kharkiv -