Results & Fixtures - Venezuela

time status home score away H-T data
Venezuela  »»  Primera División 28.10.2018 Shedule
VEN Pri 20:00 Academia Puerto Cabello
-
Dep. Tachira -
VEN Pri 20:00 Aragua
-
Zulia -
VEN Pri 20:00 Caracas
-
Zamora -
VEN Pri 20:00 Dep. Anzoategui
-
Lara -
VEN Pri 20:00 Estudiantes Merida
-
Atl. Venezuela -
VEN Pri 20:00 Metropolitanos
-
Monagas -
VEN Pri 20:00 Mineros
-
Esppor Club -
VEN Pri 20:00 Portuguesa FC
-
Carabobo -
VEN Pri 20:00 Trujillanos
-
Estudiantes Caracas -
21.10.2018
VEN Pri 20:00 ft Academia Puerto Cabello
0-0
Dep. Tachira 0-0
VEN Pri 20:00 ft Aragua
0-2
Zulia 0-1
VEN Pri 20:00 ft Caracas
2-2
Zamora 1-2
VEN Pri 20:00 ft Dep. Anzoategui
2-1
Lara 1-1
VEN Pri 20:00 ft Estudiantes Merida
3-1
Atl. Venezuela 2-1
VEN Pri 20:00 ft Metropolitanos
2-0
Monagas 2-0
VEN Pri 20:00 ft Mineros
1-1
Esppor Club 1-1
VEN Pri 20:00 ft Portuguesa FC
1-0
Carabobo 0-0
VEN Pri 20:00 ft Trujillanos
4-1
Estudiantes Caracas 2-1
Venezuela  »»  Copa Venezuela 05.06.2014 Shedule
VEN Cop 09:15 Atl. Venezuela
-
Caracas -
26.05.2014
VEN Cop 00:00 ft Yaracuyanos
0-1
Dep. Tachira 0-1
03.10.2013
VEN Cop 00:00 ft Dep. Tachira
-
Atletico El Vigia -
02.10.2013
VEN Cop 23:30 ft Estudiantes Merida
-
Trujillanos -
VEN Cop 20:00 ft Dep. Petare
-
Guatire F. -
Venezuela  »»  Segunda División 10.11.2018 Shedule
VEN Seg 19:30 Madeira Club Lara
-
Real Frontera -
VEN Seg 19:30 Madeira Club Lara
-
Real Frontera -
VEN Seg 19:30 Deportivo Zulia
-
Titanes -
VEN Seg 19:30 Deportivo Zulia
-
Titanes -
VEN Seg 19:30 Llaneros
-
Atletico El Vigia -
VEN Seg 19:30 Llaneros
-
Atletico El Vigia -
VEN Seg 19:30 ULA
-
Falcon -
VEN Seg 19:30 ULA
-
Falcon -
VEN Seg 19:30 Urena
-
Yaracuyanos -
VEN Seg 19:30 Urena
-
Yaracuyanos -
18.10.2018
VEN Seg 19:30 SC Guaraní
-
Libertador -
17.10.2018
VEN Seg 20:00 Angostura
-
Petroleros de Anzoátegui -
VEN Seg 20:00 Universidad Central
-
Yaracuy -
VEN Seg 19:00 Chicó de Guayana
-
Petare -
VEN Seg 19:00 SC Guaraní
-
Libertador -
VEN Seg 19:00 Margarita
-
LALA -
VEN Seg 19:30 ft Angostura
0-1
Petroleros de Anzoátegui -
VEN Seg 19:00 ft Chicó de Guayana
2-1
Petare -
VEN Seg 19:00 ft Margarita
3-1
LALA -
VEN Seg 19:00 ft Universidad Central
3-1
Yaracuy -
03.11.2018
VEN Seg 19:30 Atletico El Vigia
-
Deportivo Zulia -
VEN Seg 19:30 Atletico El Vigia
-
Deportivo Zulia -
VEN Seg 19:30 Real Frontera
-
Urena -
VEN Seg 19:30 Real Frontera
-
Urena -
VEN Seg 19:30 Titanes
-
ULA -
VEN Seg 19:30 Titanes
-
ULA -
VEN Seg 19:30 Falcon
-
Madeira Club Lara -
VEN Seg 19:30 Falcon
-
Madeira Club Lara -
VEN Seg 19:30 Yaracuyanos
-
Llaneros -
VEN Seg 19:30 Yaracuyanos
-
Llaneros -
14.10.2018
VEN Seg 19:00 ft Atlético Furrial
0-0
Universidad Central -
VEN Seg 19:00 ft Libertador
1-0
Chicó de Guayana -
VEN Seg 19:00 ft Petare
2-0
Angostura -
13.10.2018
VEN Seg 19:30 ft Yaracuy
1-2
Margarita -
VEN Seg 19:00 ft LALA
2-1
SC Guaraní -