Results & Fixtures

contest time status home score away H-T data
International  »»  Club Friendlies 18.01.2019 Shedule
INT Clu 23:00 Mezokovesd-Zsory
-
Spartak Moscow II -
INT Clu 22:30 Dep. Tachira
0-1
Cucuta 0-1
INT Clu 19:30 Lara
-
Petrolera -
INT Clu 18:00 Concordia
-
Teutonia Hamburg -
INT Clu 17:30 FC Bocholt
-
Oberhausen -
INT Clu 16:30 Wacker Innsbruck (Am)
-
Reichenau -
INT Clu 18:45 ft Schaffhausen
0-1
Young Fellows Juventus 0-0
INT Clu 18:00 ft Stuttgart (Am)
2-2
Backnang 1-0
INT Clu 17:30 ft Austria (Am)
2-1
Leobendorf -
INT Clu 17:00 ft Brumunddal
0-2
Ham-Kam -
INT Clu 17:00 ft Mattersburg
1-1
Lafnitz 0-0
INT Clu 17:00 ft Orebro
4-2
Linköping City 1-2
INT Clu 16:30 ft St. Pölten II
3-0
Superfund Pasching -
INT Clu 16:30 ft Sturm Graz
2-2
Vorwarts Steyr 1-1
INT Clu 16:00 ft Malmo FF (Swe)
2-2
IFK Malmö 1-1
INT Clu 16:00 ft Mjondalen
3-1
Notodden -
INT Clu 16:00 ft Salzburg
8-2
Anif 4-2
INT Clu 15:00 ft Horn
1-3
Admira -
INT Clu 15:00 ft Lausanne
0-0
Union Berlin 0-0
INT Clu 14:30 ft Ludogorets
4-2
Honved -
INT Clu 14:30 ft Polten
3-0
BW Linz 1-0
INT Clu 14:00 ft Dynamo Moscow
3-1
Pogon Szczecin 0-1
INT Clu 14:00 ft Hamburger
1-0
Lugano -
INT Clu 13:30 ft Gaz Metan Medias
0-3
Neftci Baku 0-1
INT Clu 13:30 ft Anif
1-1
LASK Linz 1-1
INT Clu 13:30 ft Piast Gliwice
2-0
Jastrzebie 2-0
INT Clu 13:00 ft Astra Ploiesti
2-3
Orenburg 2-1
INT Clu 13:00 ft CFR Cluj
2-1
Zurich (Sui) 1-0
INT Clu 13:00 ft Braunschweig
5-0
Erfurt 2-0
INT Clu 13:00 ft Altach
4-4
Reutlingen 0-2
INT Clu 13:00 ft Union Berlin
1-2
Unterhaching 0-1
INT Clu 13:00 ft Voluntari
0-1
Zira -
INT Clu 12:00 ft Lok. Tashkent (Uzb)
2-0
Zilina 0-0
INT Clu 12:00 ft Slask Wroclaw
2-1
Odra Opole 1-0
INT Clu 12:00 ft Plock
1-1
Pogon Siedlce 1-1
INT Clu 11:45 ft Sarpsborg 08
4-0
Valerenga 2-0
INT Clu 11:00 ft Stal Mielec
1-1
Cracovia -
INT Clu 10:00 ft Liberec
5-0
Oberlausitz (Ger) 1-0
INT Clu 09:45 ft Dinamo Vranje
2-4
Radnicki Nis 1-3
INT Clu 09:00 ft Pogon Szczecin
1-1
Hermannstadt 1-1
INT Clu 00:15 pen. Nacional
2-2
Colon Santa FE 1-0
International  »»  CAF Champions League 18.01.2019 Shedule
INT CAF 19:00 ft Saoura
1-1
Al Ahly 0-0
INT CAF 16:00 ft El Ismaily
1-2
Africain 1-2
INT CAF 16:00 ft Orlando Pirates
3-0
Horoya 1-0
INT CAF 13:00 ft Esperance Tunis
2-0
Platinum 1-0
Brazil  »»  Ligue 1 18.01.2019 Shedule
BRA Nbb 14:00 SOA
1-1
Moossou -
England  »»  Championship 18.01.2019 Shedule
ENG Cha 19:45 ft Norwich
3-1
Birmingham 3-1
Germany  »»  Bundesliga 18.01.2019 Shedule
GER Bun 19:30 ft Hoffenheim
1-3
Bayern Munich 0-2
Spain  »»  Primera División 18.01.2019 Shedule
SPA Pri 20:00 ft Getafe
4-0
Alaves 1-0
Germany  »»  Premier League 18.01.2019 Shedule
GER Bbl 00:00 ft Tivoli Gardens
0-2
Arnett Gardens 0-2
Italy  »»  Serie B 18.01.2019 Shedule
ITA Ser 20:00 ft Palermo
1-2
Salernitana 1-1
France  »»  National 18.01.2019 Shedule
FRA Nat 19:00 Boulogne
-
Lyon Duchere -
FRA Nat 19:00 Bourg Peronnas
-
Laval -
FRA Nat 19:00 Concarneau
-
Drancy JA -
FRA Nat 19:00 Le Mans
-
Dunkerque -
FRA Nat 19:00 Pau
-
Avranches -
FRA Nat 19:00 Quevilly
-
Cholet -
FRA Nat 19:00 Rodez
-
Entente S.S.G. -
FRA Nat 19:00 Tours
-
Marignane Gignac -
FRA Nat 19:00 Villefranche
-
Chambly -
FRA Nat 19:00 ft Boulogne
1-1
Lyon Duchere 0-1
FRA Nat 19:00 ft Concarneau
0-0
Drancy JA 0-0
FRA Nat 19:00 ft Le Mans
1-1
Dunkerque 0-0
FRA Nat 19:00 ft Pau
2-0
Avranches 0-0
FRA Nat 19:00 ft Quevilly
1-2
Cholet 1-0
FRA Nat 19:00 ft Rodez
1-0
Entente S.S.G. 0-0
FRA Nat 19:00 ft Tours
1-0
Marignane Gignac 0-0
FRA Nat 19:00 ft Villefranche
0-0
Chambly 0-0
France  »»  Ligue 2 18.01.2019 Shedule
FRA Lig 19:00 ft Auxerre
3-0
Orleans 1-0
FRA Lig 19:00 ft Beziers
0-0
Troyes 0-0
FRA Lig 19:00 ft Chateauroux
1-1
Valenciennes 0-1
FRA Lig 19:00 ft Lorient
0-1
GFCO Ajaccio 0-1
FRA Lig 19:00 ft Metz
1-2
Clermont 0-1
FRA Lig 19:00 ft Sochaux
0-0
Ajaccio 0-0
France  »»  Ligue 1 18.01.2019 Shedule
FRA Lig 19:45 ft Lille
2-1
Amiens SC 1-1
Portugal  »»  Primeira Liga 18.01.2019 Shedule
POR Por 21:15 ft Guimaraes
0-1
Benfica 0-0
POR Por 19:00 ft Chaves
1-4
FC Porto 0-2
POR Por 18:45 ft Nacional
0-3
Braga 0-0
Croatia  »»  Premier League 18.01.2019 Shedule
CRO A1 12:30 ft Sheikh Jamal
0-1
Bashundhara Kings 0-0
CRO A1 09:30 ft Abahani
2-1
NoFeL Sporting Club 1-1
Denmark  »»  CFA: Group D 18.01.2019 Shedule
DEN Can 18:00 ft Sete
1-2
Romorantin 1-1
Europe  »»  Tercera Division: Group 9 18.01.2019 Shedule
EUR Eur 15:00 ft Elche B
2-1
Villarreal III -
Turkey  »»  Süper Lig 18.01.2019 Shedule
TUR Sup 17:30 ft Akhisar Genclik Spor
1-3
Besiktas 0-1
Scotland  »»  Scottish Cup 18.01.2019 Shedule
SCO Fa 19:45 Cowdenbeath
-
Rangers -
Australia  »»  A-League 18.01.2019 Shedule
AUS A-L 08:50 West Sydney
-
Adelaide Utd -
AUS A-L 08:50 ft West Sydney
1-2
Adelaide Utd 0-1
Belgium  »»  Second Division 18.01.2019 Shedule
BEL Exq 19:30 ft Mechelen
2-2
Roeselare 2-1
Israel  »»  Liga Leumit 18.01.2019 Shedule
ISR Leu 13:00 ft Hapoel Afula
1-0
Hapoel Bnei Lod 1-0
ISR Leu 13:00 ft Hapoel Petach Tikva
1-1
Ashkelon 0-0
ISR Leu 13:00 ft H. Ironi Rishon
4-1
Hapoel Iksal 2-1
ISR Leu 13:00 ft M. Nazareth
0-2
Hapoel Marmorek 0-0
ISR Leu 13:00 ft Nes Tziona
2-1
Hapoel Ramat Gan 1-0
Netherlands  »»  Eerste Divisie 18.01.2019 Shedule
NET Eer 19:00 Jong AZ
-
Dordrecht -
NET Eer 19:00 Den Bosch
-
FC Oss -
NET Eer 19:00 G.A. Eagles
-
Almere City -
NET Eer 19:00 Helmond
-
Cambuur -
NET Eer 19:00 Nijmegen
-
Telstar -
NET Eer 19:00 Waalwijk
-
Jong Ajax -
NET Eer 19:00 Sparta Rotterdam
-
Roda -
NET Eer 19:00 Twente (Ned)
-
Jong Utrecht -
NET Eer 19:00 Volendam
-
Eindhoven FC -
NET Eer 19:00 ft Jong AZ
0-1
Dordrecht 0-0
NET Eer 19:00 ft Den Bosch
3-0
FC Oss 0-0
NET Eer 19:00 ft G.A. Eagles
2-1
Almere City 1-1
NET Eer 19:00 ft Helmond
0-1
Cambuur 0-0
NET Eer 19:00 ft Nijmegen
1-1
Telstar 1-1
NET Eer 19:00 ft Waalwijk
4-1
Jong Ajax 4-0
NET Eer 19:00 ft Sparta Rotterdam
2-2
Roda 2-1
NET Eer 19:00 ft Twente (Ned)
1-0
Jong Utrecht 1-0
NET Eer 19:00 ft Volendam
1-3
Eindhoven FC 1-0
Wales  »»  Feeder Leagues: Welsh League Division 1 18.01.2019 Shedule
WAL Div 19:30 ft Denbigh
1-3
Conwy United 0-1
WAL Div 19:30 ft Holyhead
1-4
Bangor -
WAL Div 14:30 postp. Port Talbot
-
Briton Ferry -
Belgium  »»  Pro League 18.01.2019 Shedule
BEL Jup 19:30 ft St. Truiden
2-3
Genk 1-1
Costa Rica  »»  Primera División 18.01.2019 Shedule
COS Pri 02:00 ft Saprissa
4-1
Carmelita 3-0
Netherlands  »»  Eredivisie 18.01.2019 Shedule
NET Ere 19:00 ft Vitesse
3-2
Excelsior 2-0
Sudan  »»  Sudani Premier League 18.01.2019 Shedule
SUD Sud 17:00 postp. Al-Khartoum
-
Al-Merreikh -
Turkey  »»  1. Lig 18.01.2019 Shedule
TUR Ban 16:00 ft Adanademirspor
1-0
Kardemir Karabuk 0-0
Algeria  »»  Ligue 1 18.01.2019 Shedule
DZA Div 16:45 ft Paradou
1-0
ES Setif 0-0
DZA Div 15:00 ft MO Bejaia
0-3
Oran 0-2
DZA Div 14:00 ft Bordj Bou Arreridj
1-1
USM Alger 1-0
Algeria  »»  Ligue 2 18.01.2019 Shedule
DZA Lig 16:00 ft Eulma
1-2
Harrach -
DZA Lig 14:00 ft Annaba
1-0
Blida -
DZA Lig 14:00 ft ASM Oran
1-2
Bejaia -
DZA Lig 14:00 ft Mostaganem
1-1
NC Magra -
Botswana  »»  Premier League 18.01.2019 Shedule
BOT Pre 17:00 Township Rollers
-
Notwane -
Cyprus  »»  2. Division B1 18.01.2019 Shedule
CYP 2.D 17:00 ft Akritas Chloraka
1-4
Ol. Nicosia 1-4
CYP 2.D 17:00 ft EN THOI Lakatamia
2-1
Karmiotissa 2-1
Europe  »»  Premier League 18.01.2019 Shedule
EUR Eur 13:30 ft Alittihad Misurata
0-1
Al-Sowaihili -
India  »»  I-League 18.01.2019 Shedule
IND I-L 14:00 ft Chennai City
4-3
Aizawl 1-1
IND I-L 11:30 ft East Bengal (Ind)
1-0
Arrows 0-0
Malta  »»  Premier League 18.01.2019 Shedule
MAL Pre 19:15 Sliema
-
Floriana -
MAL Pre 18:00 Hamrun
-
Gzira -
MAL Pre 17:00 Birkirkara
-
Pieta Hotspurs -
MAL Pre 19:15 ft Sliema
1-1
Floriana 0-1
MAL Pre 18:00 ft Hamrun
1-1
Gzira 1-0
MAL Pre 17:00 ft Birkirkara
3-0
Pieta Hotspurs 1-0
Namibia  »»  Premier League 18.01.2019 Shedule
NAM Pre 18:00 ft Tigers
1-0
Young Africans -
Northern Ireland  »»  Premiership 18.01.2019 Shedule
NIR Ifa 20:00 ft Ards
1-2
Coleraine 1-1
Surinam  »»  Hoofdklasse 18.01.2019 Shedule
SUR Hoo 23:00 Nishan ’42
-
SNL -