Results & Fixtures

contest time status home score away H-T data
International  »»  Club Friendlies 19.01.2019 Shedule
INT Clu 23:00 Haladas
-
Okzhetpes -
INT Clu 18:30 Mariehamn
-
Ekenas -
INT Clu 17:00 Finn Harps
-
Limerick -
INT Clu 16:00 Concordia
-
Winterthur -
INT Clu 16:00 St. Martin
-
Vorwarts Steyr -
INT Clu 15:00 Bray
-
Shamrock -
INT Clu 15:00 Dinamo Kiev
-
Bochum -
INT Clu 15:00 MTK Budapest
-
Zhetysu Taldykorgan -
INT Clu 15:00 Stabaek
-
IFK Goteborg -
INT Clu 15:00 ToVe
1-8
MuSa 0-5
INT Clu 14:30 Arminia Bielefeld
0-2
St. Gallen 0-2
INT Clu 14:30 Wehen
-
Rapperswil -
INT Clu 14:00 Arbroath
-
Celtic -
INT Clu 14:00 Bruhl SG
-
Thun -
INT Clu 14:00 Chertanovo
-
Zalaegerszegi -
INT Clu 14:00 Grasshoppers
1-0
Hajduk Split 0-0
INT Clu 14:00 Holstein Kiel (Am)
-
Niendorfer TSV -
INT Clu 14:00 Kriens
-
Bellinzona -
INT Clu 14:00 Meppen
-
FC Botosani -
INT Clu 14:00 Mura
-
Medimurje -
INT Clu 14:00 Karabakh Agdam
3-1
Bohemians 1905 1-1
INT Clu 14:00 Rapperswil
-
Wehen -
INT Clu 14:00 St. Patricks
-
Cobh Ramblers -
INT Clu 14:00 Sezimovo Usti
-
Stechovice -
INT Clu 14:00 Ujpest
-
Sachter Soligorsk -
INT Clu 14:00 Vorskla Poltava
0-3
Universitatea Craiova 0-2
INT Clu 14:00 Wexford
-
Waterford -
INT Clu 13:30 ND Gorica
-
Aluminij -
INT Clu 13:30 Worms
-
Weinheim -
INT Clu 13:15 Jaro
1-2
SJK (Fin) 1-2
INT Clu 13:00 Alemannia Aachen
2-2
Worms 1-1
INT Clu 13:00 Amstetten
3-2
Ceske Budejovice 0-1
INT Clu 13:00 ASC 09 Dortmund
-
Wuppertaler -
INT Clu 13:00 Auerbach
-
International Leipzig -
INT Clu 13:00 A. Lustenau
-
Ravensburg -
INT Clu 13:00 Brommapojkarna
-
Sollentuna -
INT Clu 13:00 Energie Cottbus
1-0
Magdeburg 0-0
INT Clu 13:00 Ferencvarosi TC
-
Sion -
INT Clu 13:00 Gleisdorf
-
Hartberg -
INT Clu 13:00 Furth (Am)
-
Wurzburger Kickers II -
INT Clu 13:00 Hallescher
-
Chemnitzer FC -
INT Clu 13:00 Hurth
-
TV Herkenrath -
INT Clu 13:00 Karlsruher
2-0
Jeunesse Esch 2-0
INT Clu 13:00 Kickers Offenbach
0-2
Sportfreunde Siegen 0-1
INT Clu 13:00 KPV
-
PK-37 -
INT Clu 13:00 Levski
1-1
Ufa 1-0
INT Clu 13:00 Maribor
-
Rudar -
INT Clu 13:00 Midtjylland
4-1
Fredericia 2-1
INT Clu 13:00 Legnica
-
Slavia Sofia -
INT Clu 13:00 Osijek
6-0
ND Gorica 2-0
INT Clu 13:00 Preussen Munster
1-1
Fortuna Köln 1-0
INT Clu 13:00 Rapid Vienna
1-0
FAC Wien 1-0
INT Clu 13:00 Saarbrücken
0-0
Sandhausen 0-0
INT Clu 13:00 Slavia Prague
8-0
Usti nad Labem 1-0
INT Clu 13:00 Stutt. Kickers
3-2
Balingen 2-1
INT Clu 13:00 TuS Haltern
-
Kaan-Marienborn -
INT Clu 13:00 Ulm
-
Wacker Innsbruck -
INT Clu 13:00 Vasas
-
AIK -
INT Clu 13:00 Verl
4-0
BSV Rehden 2-0
INT Clu 13:00 Wattenscheid
0-3
Steinbach 0-1
INT Clu 13:00 Wiedenbruck
-
Westfalia Rhynern -
INT Clu 13:00 Zurich (Sui)
1-1
Səbail 0-1
INT Clu 12:30 Babelsberg
-
Staaken -
INT Clu 12:30 Freiburg (Am)
-
Reutlingen -
INT Clu 12:30 GKS Katowice
-
Sandecja Nowy S. -
INT Clu 12:30 Regensburg
-
Wurzburger Kickers -
INT Clu 12:30 Mlada Boleslav
-
Slovan Bratislava -
INT Clu 12:30 O. Ljubljana
-
Budafoki MTE -
INT Clu 12:30 Paks
-
Arsenal Tula -
INT Clu 12:30 Sigma Olomouc
1-1
Ruzomberok 0-0
INT Clu 12:30 ETSV Weiche
-
Heider SV -
INT Clu 12:15 Inter Turku
-
SalPa -
INT Clu 12:00 Austria Vienna
3-2
Ried 1-1
INT Clu 12:00 Bačka
-
Vojvodina -
INT Clu 12:00 Bayern (Am)
3-0
Garching 3-0
INT Clu 12:00 BFC Dynamo
1-0
TSG Neustrelitz 1-0
INT Clu 12:00 Bonner (Ger)
-
Ahlen -
INT Clu 12:00 Dun. Streda
1-0
Soroksar 0-0
INT Clu 12:00 Debrecen
1-2
Budaorsi SC 0-1
INT Clu 12:00 Frej
1-3
Hammarby 0-2
INT Clu 12:00 Fremad Amager
-
Frem -
INT Clu 12:00 Gyirmot SE
2-0
Trnava 2-0
INT Clu 12:00 Hacken
2-1
Norrby 1-0
INT Clu 12:00 Karvina
0-0
Puszcza 0-0
INT Clu 12:00 Ludwigsfelder FC
-
Rathenow -
INT Clu 12:00 MTK Budapest
-
Sabah -
INT Clu 12:00 Nordsjaelland
2-4
Aarhus 0-4
INT Clu 12:00 Randers FC
1-1
Sonderjyske 1-0
INT Clu 12:00 Rodinghausen
-
Egestorf-Langreder -
INT Clu 12:00 Schalke (Am)
-
SV 1919 Straelen -
INT Clu 12:00 Silkeborg
-
Raufoss -
INT Clu 12:00 Slask Wroclaw
-
Odra Opole -
INT Clu 12:00 Subotica
-
Bekescsaba 1912 -
INT Clu 12:00 Stal Mielec
-
S. Rzeszow -
INT Clu 12:00 Tennis Borussia
-
BAK '07 -
INT Clu 12:00 Trencin
-
Inter Bratislava -
INT Clu 12:00 Triglav
-
Domzale -
INT Clu 12:00 Vasas
-
Sereď -
INT Clu 12:00 Zlin
5-0
Nitra 2-0
INT Clu 11:50 Alf-2007
-
Ruh Brest -
INT Clu 11:30 Z. Moravce
4-1
Dukla Banska Bystrica 1-0
INT Clu 11:15 AC Oulu
1-2
Rovaniemi 0-1
INT Clu 11:00 Hannover (Am)
-
Paderborn -
INT Clu 11:00 Hradec Kralove
6-1
Vltavin 3-0
INT Clu 11:00 Köln (Am)
4-0
TuS Koblenz 1-0
INT Clu 11:00 Lahti
-
KTP -
INT Clu 11:00 Naestved
-
HB Koge -
INT Clu 11:00 Podbrezova
-
FK Poprad -
INT Clu 11:00 Olsztyn
-
Huragan Morag -
INT Clu 11:00 Thisted FC
1-1
FC Hjorring 0-0
INT Clu 11:00 Trinec
1-1
Hlucin 0-0
INT Clu 11:00 SC Victoria Hamburg
-
St. Pauli (Am) -
INT Clu 11:00 Suwalki
-
Panevezys -
INT Clu 11:00 Wisla (Pol)
2-3
Garbarnia 1-1
INT Clu 11:00 AC Wolfsberger
5-3
Kapfenberg 4-3
INT Clu 11:00 ŁKS Łódź
-
Elana Torun -
INT Clu 10:30 Rakow
-
Warta Poznan -
INT Clu 10:00 Sokolov
1-4
Pribram 1-1
INT Clu 10:00 B. Gdynia
2-3
Bytovia Bytów 2-1
INT Clu 10:00 Celje
2-1
Sampion Celje 0-0
INT Clu 10:00 Chrobry Glogow
2-0
Gorzów Wielkopolski 1-0
INT Clu 10:00 Debrecen
-
Balmazujvaros (Hun) -
INT Clu 10:00 Dukla Prague
4-1
Chrudim 2-0
INT Clu 10:00 Mladost Podgorica
-
Rudeš -
INT Clu 10:00 Podbeskidzie
3-0
ROW Rybnik 2-0
INT Clu 10:00 Senica
3-2
Petrzalka akademia 0-1
INT Clu 10:00 Slavia Mozyr
-
Gomelzheldortrans -
INT Clu 10:00 Slovacko
-
Kromeriz -
INT Clu 10:00 Teplice
5-1
Varnsdorf 2-0
INT Clu 10:00 Vanlose
0-2
Avarta 0-1
INT Clu 09:30 Elite 3000
-
AB Copenhagen -
INT Clu 09:30 Jihlava
-
Vyškov -
INT Clu 09:15 Ostrava B (Cze)
0-0
Vitkovice (Cze) 0-0
INT Clu 09:00 Scheiblingkirchen
1-4
Neustadt 0-1
INT Clu 09:00 Trinec
5-0
Otrokovice 4-0
INT Clu 09:00 WAC / St. Andrä II
0-2
SAK Klagenfurt 0-0
INT Clu 09:00 Michalovce
2-0
L. Mikulas 1-0
INT Clu 08:00 N. Novgorod
-
R. Volgograd -
International  »»  CAF Champions League 19.01.2019 Shedule
INT CAF 19:00 Constantine
3-0
Mazembe 0-0
INT CAF 19:00 Mamelodi Sundowns
2-1
Wydad Casablanca 1-1
INT CAF 16:00 ASEC Mimosas
1-0
Lobi Stars 1-0
INT CAF 16:00 Vita Club
5-0
Simba 3-0
International  »»  CAF Confederation Cup 19.01.2019 Shedule
INT CAF 19:00 Hassania Agadir
4-0
Sektzia 1-0
INT CAF 18:00 Kaizer Chiefs
1-2
ZESCO United 0-1
INT CAF 18:00 Berkane
5-1
Jaraaf 3-0
INT CAF 17:00 Zamalek
3-1
Ittihad Tanger 1-0
INT CAF 16:45 Hussein Dey
-
Al Ahli Benghazi -
INT CAF 16:00 Salitas
3-1
Al-Nasr 2-0
INT CAF 15:00 Petro Atletico
2-1
Stade Malien 1-0
INT CAF 13:30 Mukura
1-0
Al-Hilal Omdurman 1-0
Brazil  »»  Premiership 19.01.2019 Shedule
BRA Nbb 03:00 ft Eastern Suburbs AFC
5-1
Canterbury United 0-1
BRA Nbb 01:00 ft Otago United Dunedin
3-1
Hamilton Wanderers 3-1
Brazil  »»  Alagoano 19.01.2019 Shedule
BRA Ala 19:30 Jacyobá
2-1
CEO 1-0
Brazil  »»  Baiano 1 19.01.2019 Shedule
BRA Bai 19:00 Bahia De Feire
2-1
Jacuipense 2-0
Brazil  »»  Catarinense 1 19.01.2019 Shedule
BRA Cat 21:00 Hercílio Luz
1-1
Brusque 0-0
Brazil  »»  Cearense 1 19.01.2019 Shedule
BRA Cea 19:00 Uniclinic
0-1
Guarani de Juazeiro 0-1
BRA Cea 19:00 Horizonte
0-0
Barbalha 0-0
BRA Cea 19:00 Iguatu
2-3
Floresta 1-2
Brazil  »»  Gaucho 1 19.01.2019 Shedule
BRA Gau 21:00 Brasil de Pelotas
0-3
SER Caxias 0-2
BRA Gau 21:00 Veranopolis
1-1
Avenida 1-1
Brazil  »»  Goiano 1 19.01.2019 Shedule
BRA Goi 19:00 Vila Nova
1-0
Aparecidense 1-0
Brazil  »»  Maranhense 19.01.2019 Shedule
BRA Mar 22:00 Imperatriz
2-1
Santa Quitéria 0-1
Brazil  »»  Matogrossense 19.01.2019 Shedule
BRA Mat 21:00 Dom Bosco
2-1
Operário MT -
Brazil  »»  Mineiro 1 19.01.2019 Shedule
BRA Min 18:30 Guarani MG
1-3
Cruzeiro 1-2
Brazil  »»  Paraense 19.01.2019 Shedule
BRA Par 22:30 Castanhal
1-2
Independente PA 1-2
BRA Par 19:00 Bragantino PA
-
Aguia De Maraba -
Brazil  »»  Paraibano 19.01.2019 Shedule
BRA Par 19:00 Atlético Cajazeirense
2-0
Treze PB -
BRA Par 19:00 Perilima
0-0
Sousa -
Brazil  »»  Paranaense 1 19.01.2019 Shedule
BRA Par 19:00 ft Atletico-PR
0-1
Cascavel CR 0-1
Brazil  »»  Paulista A1 19.01.2019 Shedule
BRA Cam 21:30 Sao Paulo
4-1
Mirassol 1-1
BRA Cam 19:00 Santos
1-0
Ferroviária 0-0
BRA Cam 18:30 Ponte Preta
0-0
Oeste 0-0
BRA Cam 23:30 ft Bragantino
1-0
Guarani 1-0
Brazil  »»  Paulista A2 19.01.2019 Shedule
BRA Pau 20:00 Inter de Limeira
-
Piracicaba -
BRA Pau 19:00 Rio Claro
-
Santo Andre -
BRA Pau 18:00 Água Santa
-
Sertãozinho -
Brazil  »»  Paulista A3 19.01.2019 Shedule
BRA Pau 20:30 Comercial
-
Noroeste -
BRA Pau 18:00 Grêmio Osasco
-
Velo Clube -
BRA Pau 18:00 Primavera SP
-
São Carlos -
BRA Pau 18:00 Rio Preto
-
Tata -
BRA Pau 18:00 Taboão da Serra
-
Audax São Paulo -
Brazil  »»  Pernambucano 1 19.01.2019 Shedule
BRA Per 19:00 Central SC
2-1
Nautico 1-0
BRA Per 19:00 Sport Recife
2-3
Flamengo Arcoverde 1-0
Brazil  »»  Sergipano 19.01.2019 Shedule
BRA Ser 19:00 Sergipe
4-0
Frei Paulistano 2-0
BRA Ser 18:30 Dorense
0-0
Guarany SE 0-0
Brazil  »»  Sul-Matogrossense 19.01.2019 Shedule
BRA Sul 19:00 Aquidauanense
3-2
Operário AC MS -
BRA Sul 19:00 Comercial MS
2-0
Chapadão -
BRA Sul 19:00 União ABC
-
Costa Rica -
England  »»  Premier League 19.01.2019 Shedule
ENG Pre 17:30 ft Arsenal
2-0
Chelsea 2-0
ENG Pre 15:00 ft Bournemouth
2-0
West Ham 0-0
ENG Pre 15:00 ft Liverpool
4-3
Crystal Palace 0-1
ENG Pre 15:00 ft Manchester United
2-1
Brighton 2-0
ENG Pre 15:00 ft Newcastle Utd
3-0
Cardiff 1-0
ENG Pre 15:00 ft Southampton
2-1
Everton 0-0
ENG Pre 15:00 ft Watford
0-0
Burnley 0-0
ENG Pre 12:30 ft Wolves
4-3
Leicester 2-0
England  »»  Championship 19.01.2019 Shedule
ENG Cha 17:30 ft Swansea
1-0
Sheffield Utd 0-0
ENG Cha 15:00 ft Aston Villa
2-2
Hull City 1-2
ENG Cha 15:00 ft Blackburn
2-0
Ipswich 0-0
ENG Cha 15:00 ft Derby
2-1
Reading 2-0
ENG Cha 15:00 ft Middlesbrough
1-1
Millwall 0-1
ENG Cha 15:00 ft Nottingham
0-1
Bristol City 0-0
ENG Cha 15:00 ft QPR
1-4
Preston 0-1
ENG Cha 15:00 ft Rotherham
2-4
Brentford 1-1
ENG Cha 15:00 ft Sheffield Wed
1-0
Wigan 0-0
ENG Cha 15:00 ft Stoke City
2-1
Leeds 0-0
Germany  »»  Bundesliga 19.01.2019 Shedule
GER Bun 14:30 Augsburg
-
Dusseldorf -
GER Bun 14:30 Bayer Leverkusen
-
B. Moenchengladbach -
GER Bun 14:30 Eintracht Frankfurt
-
Freiburg -
GER Bun 14:30 Hannover
-
Werder Bremen -
GER Bun 14:30 Hoffenheim
-
Bayern Munich -
GER Bun 14:30 Nurnberg
-
Hertha Berlin -
GER Bun 14:30 RB Leipzig
-
Dortmund -
GER Bun 14:30 Schalke
-
Wolfsburg -
GER Bun 14:30 VfB Stuttgart
-
Mainz -
GER Bun 17:30 ft RB Leipzig
0-1
Dortmund 0-1
GER Bun 14:30 ft Augsburg
1-2
Dusseldorf 0-1
GER Bun 14:30 ft Bayer Leverkusen
0-1
B. Moenchengladbach 0-1
GER Bun 14:30 ft Eintracht Frankfurt
3-1
Freiburg 3-0
GER Bun 14:30 ft Hannover
0-1
Werder Bremen 0-1
GER Bun 14:30 ft VfB Stuttgart
2-3
Mainz 0-2
Italy  »»  Serie A 19.01.2019 Shedule
ITA Ser 19:30 ft Inter
0-0
Sassuolo 0-0
ITA Ser 17:00 ft Udinese
1-2
Parma 0-1
ITA Ser 14:00 ft AS Roma
3-2
Torino 2-0
Spain  »»  Primera División 19.01.2019 Shedule
SPA Pri 19:45 ft Celta Vigo
1-2
Valencia 1-0
SPA Pri 17:30 ft Huesca
0-3
Atl. Madrid 0-1
SPA Pri 15:15 ft Real Madrid
2-0
Sevilla 0-0
England  »»  Conference N / S 19.01.2019 Shedule
ENG Blu 15:00 Telford
-
Kidderminster -
ENG Blu 15:00 Telford
0-1
Kidderminster 0-1
ENG Blu 15:00 Alfreton
-
Brackley -
ENG Blu 15:00 Alfreton
0-1
Brackley 0-0
ENG Blu 15:00 Altrincham
-
Southport -
ENG Blu 15:00 Altrincham
1-0
Southport 0-0
ENG Blu 15:00 Ashton United
-
United of Manchester -
ENG Blu 15:00 Ashton United
1-0
United of Manchester 0-0
ENG Blu 15:00 Bath City
3-2
Torquay 1-1
ENG Blu 15:00 Bath City
-
Torquay -
ENG Blu 15:00 Boston
-
Leamington -
ENG Blu 15:00 Boston
1-1
Leamington 1-1
ENG Blu 15:00 Bradford PA
-
Blyth -
ENG Blu 15:00 Bradford PA
1-1
Blyth 0-1
ENG Blu 15:00 Chelmsford
2-1
Dartford 0-1
ENG Blu 15:00 Chelmsford
-
Dartford -
ENG Blu 15:00 Chester
0-1
Curzon Ashton 0-0
ENG Blu 15:00 Chester
-
Curzon Ashton -
ENG Blu 15:00 Chorley
3-0
Guiseley 1-0
ENG Blu 15:00 Chorley
-
Guiseley -
ENG Blu 15:00 Concord
-
Billericay -
ENG Blu 15:00 Concord
2-2
Billericay 1-1
ENG Blu 15:00 Darlington
1-2
Spennymoor Town 1-0
ENG Blu 15:00 Darlington
-
Spennymoor Town -
ENG Blu 15:00 East Thurrock Utd
-
Dulwich Hamlet -
ENG Blu 15:00 East Thurrock Utd
0-0
Dulwich Hamlet 0-0
ENG Blu 15:00 Hemel Hempstead
-
Hampton -
ENG Blu 15:00 Hemel Hempstead
1-1
Hampton 1-0
ENG Blu 15:00 Hereford FC
-
Nuneaton -
ENG Blu 15:00 Hereford FC
2-2
Nuneaton 1-2
ENG Blu 15:00 Oxford City
0-1
Gloucester City 0-1
ENG Blu 15:00 Oxford City
-
Gloucester City -
ENG Blu 15:00 Slough Town
2-2
Chippenham 2-0
ENG Blu 15:00 Slough Town
-
Chippenham -
ENG Blu 15:00 St. Albans
1-1
Woking 1-1
ENG Blu 15:00 St. Albans
-
Woking -
ENG Blu 15:00 Stockport
-
York -
ENG Blu 15:00 Stockport
3-1
York 2-0
ENG Blu 15:00 Truro
3-3
Weston 2-2
ENG Blu 15:00 Truro
-
Weston -
ENG Blu 15:00 Wealdstone
1-0
Hungerford 1-0
ENG Blu 15:00 Wealdstone
-
Hungerford -
ENG Blu 15:00 Welling
1-0
Eastbourne Borough 0-0
ENG Blu 15:00 Welling
-
Eastbourne Borough -
England  »»  Conference National 19.01.2019 Shedule
ENG Blu 15:00 Aldershot
-
Chesterfield -
ENG Blu 15:00 Aldershot
0-2
Chesterfield 0-1
ENG Blu 15:00 Barrow
-
Halifax -
ENG Blu 15:00 Barrow
0-0
Halifax 0-0
ENG Blu 15:00 Boreham Wood
-
Havant & W -
ENG Blu 15:00 Boreham Wood
1-3
Havant & W 0-2
ENG Blu 15:00 Braintree
4-0
Barnet 2-0
ENG Blu 15:00 Braintree
-
Barnet -
ENG Blu 15:00 Dover Ath.
-
Bromley -
ENG Blu 15:00 Dover Ath.
1-1
Bromley 1-1
ENG Blu 15:00 Eastleigh
3-2
Sutton 1-1
ENG Blu 15:00 Eastleigh
-
Sutton -
ENG Blu 15:00 Ebbsfleet
2-0
Leyton Orient 1-0
ENG Blu 15:00 Ebbsfleet
-
Leyton Orient -
ENG Blu 15:00 Fylde
2-0
Wrexham 1-0
ENG Blu 15:00 Fylde
-
Wrexham -
ENG Blu 15:00 Harrogate
-
Hartlepool -
ENG Blu 15:00 Maidenhead
-
Solihull -
ENG Blu 15:00 Maidenhead
1-2
Solihull 1-1
ENG Blu 15:00 Maidstone
0-3
Dagenham & Red. 0-1
ENG Blu 15:00 Maidstone
-
Dagenham & Red. -
ENG Blu 15:00 Salford
1-1
Gateshead 1-1
ENG Blu 15:00 Salford
-
Gateshead -
ENG Blu 12:35 Harrogate
3-1
Hartlepool 1-0
Spain  »»  Segunda B: Group 4 19.01.2019 Shedule
SPA Seg 23:00 Almeria B
-
Talavera CF -
SPA Seg 23:00 Cartagena
-
Don Benito -
SPA Seg 23:00 FC Jumilla
-
Linense -
SPA Seg 23:00 Malaga B (Esp)
-
Marbella (Esp) -
SPA Seg 23:00 Melilla
-
San Fernando -
SPA Seg 23:00 Recreativo Huelva
-
CD Badajoz -
SPA Seg 23:00 Sanluqueno
-
Ciudad Lorca -
SPA Seg 23:00 Sevilla B
-
El Ejido -
SPA Seg 23:00 UCAM Murcia
-
Granada CF B -
SPA Seg 23:00 Villanovense
-
Murcia -
SPA Seg 18:00 ft Ath Bilbao B
1-0
Torrelavega 1-0
SPA Seg 18:00 ft Hercules
2-1
Villarreal B 2-1
SPA Seg 18:00 ft Izarra
1-0
Arenas de Getxo 1-0
SPA Seg 16:00 ft Valencia B
1-1
Teruel 0-1
SPA Seg 15:45 ft Durango
1-3
R. Sociedad B 0-1
SPA Seg 15:15 ft Gijon B
2-2
Gernika 0-1
SPA Seg 15:00 ft R. Union
1-1
Amorebieta 0-1
England  »»  League Two 19.01.2019 Shedule
ENG Lea 15:00 Cambridge Utd
-
Northampton -
ENG Lea 15:00 Carlisle
-
Cheltenham -
ENG Lea 15:00 Colchester
-
Mansfield -
ENG Lea 15:00 Crawley
-
Port Vale -
ENG Lea 15:00 Forest Green
-
Bury -
ENG Lea 15:00 Macclesfield
-
Oldham -
ENG Lea 15:00 Milton Keynes Dons
-
Crewe -
ENG Lea 15:00 Morecambe
-
Stevenage -
ENG Lea 15:00 Newport
-
Exeter -
ENG Lea 15:00 Tranmere
-
Swindon -
ENG Lea 15:00 Yeovil
-
Notts County -
ENG Lea 13:00 Lincoln
-
Grimsby -
ENG Lea 16:00 ft Oldham
0-0
Notts County 0-0
ENG Lea 15:00 ft Cambridge Utd
3-2
Northampton 1-1
ENG Lea 15:00 ft Carlisle
2-0
Cheltenham 0-0
ENG Lea 15:00 ft Colchester
2-3
Mansfield 2-0
ENG Lea 15:00 ft Crawley
0-1
Port Vale 0-1
ENG Lea 15:00 ft Forest Green
1-2
Bury 1-0
ENG Lea 15:00 ft Macclesfield
2-1
Oldham 1-1
ENG Lea 15:00 ft Milton Keynes Dons
0-1
Crewe 0-1
ENG Lea 15:00 ft Morecambe
1-2
Stevenage 0-1
ENG Lea 15:00 ft Newport
1-0
Exeter 0-0
ENG Lea 15:00 ft Tranmere
1-2
Swindon 0-2
ENG Lea 15:00 ft Yeovil
2-0
Notts County 1-0
ENG Lea 13:00 ft Lincoln
1-0
Grimsby 1-0
England  »»  League One 19.01.2019 Shedule
ENG Lea 15:00 ft AFC Wimbledon
1-4
Barnsley 1-1
ENG Lea 15:00 ft Blackpool
0-0
Shrewsbury 0-0
ENG Lea 15:00 ft Bradford
0-4
Southend 0-2
ENG Lea 15:00 ft Bristol Rovers
0-1
Wycombe 0-0
ENG Lea 15:00 ft Charlton
1-0
Accrington 0-0
ENG Lea 15:00 ft Doncaster
2-2
Burton 0-1
ENG Lea 15:00 ft Gillingham
0-3
Walsall 0-2
ENG Lea 15:00 ft Luton
4-0
Peterborough 2-0
ENG Lea 15:00 ft Oxford Utd
2-1
Portsmouth 2-0
ENG Lea 15:00 ft Plymouth
2-1
Coventry 0-0
ENG Lea 15:00 ft Rochdale
1-1
Fleetwood Town 0-1
ENG Lea 15:00 ft Scunthorpe
1-1
Sunderland 0-0
Italy  »»  Lega Pro 1: Girone B 19.01.2019 Shedule
ITA Leg 19:45 ft Pisa
2-2
Siena 1-1
ITA Leg 17:30 ft Sambenedettese
2-1
Teramo 0-0
ITA Leg 17:30 ft Vicenza
1-1
Renate 1-0
ITA Leg 15:30 ft Fermana
1-0
FeralpiSalo 1-0
ITA Leg 15:30 ft Gubbio
1-0
Vis Pesaro 0-0
ITA Leg 15:30 ft Imolese
5-0
GIANA Erminio 4-0
ITA Leg 15:30 ft Monza
1-0
Virtus Verona 0-0
ITA Leg 15:30 ft Pordenone
1-0
Albinoleffe 1-0
ITA Leg 15:30 ft Triestina
2-0
Rimini 1-0
ITA Leg 13:30 ft Gozzano
4-0
Cuneo 3-0
ITA Leg 13:30 ft Sudtirol
1-1
Ravenna 0-0
ITA Leg 13:30 ft Ternana
0-1
Fano 0-0
Italy  »»  Serie B 19.01.2019 Shedule
ITA Ser 17:00 ft Perugia
0-2
Brescia 0-1
ITA Ser 14:00 ft Carpi
0-2
Foggia 0-1
ITA Ser 14:00 ft Crotone
0-0
Cittadella 0-0
ITA Ser 14:00 ft Lecce
1-1
Benevento 0-0
Spain  »»  Segunda División 19.01.2019 Shedule
SPA Seg 19:30 ft Malaga
2-1
Lugo 0-1
SPA Seg 19:30 postp. Reus Deportiu
-
UD Las Palmas -
SPA Seg 17:00 ft Numancia
3-2
Cordoba 3-0
SPA Seg 17:00 ft Rayo Majadahonda
2-2
Zaragoza 1-0
SPA Seg 15:00 ft Almeria
0-0
Cadiz 0-0
England  »»  Non League Div One: Southern SW 19.01.2019 Shedule
ENG Non 15:00 Sudbury
4-2
Tilbury -
ENG Non 15:00 Atherton
0-5
Kendal 0-2
ENG Non 15:00 Aylesbury
-
Corby -
ENG Non 15:00 Barking
1-1
Canvey Island -
ENG Non 15:00 Barnstaple Town
-
Thatcham -
ENG Non 15:00 Barton
-
Kempston -
ENG Non 15:00 Basildon
0-4
Brentwood -
ENG Non 15:00 Bedford
-
Peterborough Sports -
ENG Non 15:00 Belper
-
Frickley -
ENG Non 15:00 Bowers & Pitsea
1-1
Coggeshall Town -
ENG Non 15:00 Bracknell Town
3-2
Cheshunt -
ENG Non 15:00 Bristol Manor Farm
-
Melksham -
ENG Non 15:00 Bury Town
1-1
Felixstowe & Walton Utd. -
ENG Non 15:00 Cirencester
-
Blackfield -
ENG Non 15:00 Cleethorpes Town
-
Gresley -
ENG Non 15:00 Coleshill Town
-
Dunstable -
ENG Non 15:00 Colne
2-1
Market Drayton -
ENG Non 15:00 Dereham
0-0
Aveley -
ENG Non 15:00 Dunstable Town
-
Bromsgrove Sporting -
ENG Non 15:00 Evesham
-
Totton -
ENG Non 15:00 FC Romania
4-1
Ashford Town (Middlesex) -
ENG Non 15:00 Fleet Town
-
Bideford -
ENG Non 15:00 Glossop North End
5-0
Ramsbottom 3-0
ENG Non 15:00 Grays
0-7
Witham -
ENG Non 15:00 Great Wakering Rovers
0-0
Romford 0-0
ENG Non 15:00 Hayes & Yeading
-
Chalfont St Peter -
ENG Non 15:00 Highworth
-
Street -
ENG Non 15:00 Kidsgrove Athletic
2-2
Leek Town 1-0
ENG Non 15:00 Larkhall
-
Slimbridge -
ENG Non 15:00 Maldon & Tiptree
0-2
Mildenhall 0-1
ENG Non 15:00 Mangotsfield
-
Cinderford Town -
ENG Non 15:00 Marlow
-
Bedfont Sports -
ENG Non 15:00 Marske United
-
Lincoln Utd. -
ENG Non 15:00 Molesey
-
Uxbridge -
ENG Non 15:00 Moneyfields
-
Yate -
ENG Non 15:00 Morpeth
-
Loughborough Dynamo -
ENG Non 15:00 Newcastle Town
-
Clitheroe -
ENG Non 15:00 North Leigh
-
Berkhamsted -
ENG Non 15:00 Ossett United
-
Carlton Town -
ENG Non 15:00 Paulton Rovers
-
Winchester City -
ENG Non 15:00 Pickering Town CFC
-
Stocksbridge -
ENG Non 15:00 Radcliffe Borough
3-3
Mossley 1-1
ENG Non 15:00 Runcorn Linnets
-
Prescot Cables -
ENG Non 15:00 Skelmersdale
2-4
Chasetown 2-3
ENG Non 15:00 Soham
-
Heybridge -
ENG Non 15:00 South Park
3-2
Hertford Town -
ENG Non 15:00 Spalding United
-
Pontefract Collieries -
ENG Non 15:00 Sutton Coldfield Town
-
Kidlington -
ENG Non 15:00 Thame United
-
Didcot -
ENG Non 15:00 Tooting Mitcham
0-3
Hanwell Town -
ENG Non 15:00 Waltham Abbey
5-0
Egham -
ENG Non 15:00 Ware
2-3
Northwood -
ENG Non 15:00 Welwyn Garden City
-
Aylesbury United -
ENG Non 15:00 Westfield (Surrey)
2-1
Chipstead -
ENG Non 15:00 Widnes
0-1
Droylsden -
ENG Non 15:00 Yaxley
-
Cambridge City -
ENG Non 13:00 Colwyn Bay
0-0
Trafford 0-0
ENG Non 15:00 postp. AFC Mansfield
1-1
Wisbech 1-1
ENG Non 15:00 postp. Sheffield FC
1-1
Stamford 1-0
England  »»  Non League Premier: Southern 19.01.2019 Shedule
ENG Non 15:00 ft Hornchurch
2-0
Burgess Hill 2-0
ENG Non 15:00 ft Stortford
3-4
Tonbridge 2-1
ENG Non 15:00 ft Bognor Regis
2-2
Potters Bar Town 1-0
ENG Non 15:00 ft Brightlingsea Regent
2-0
Folkestone 2-0
ENG Non 15:00 ft Carshalton
1-2
Merstham 1-2
ENG Non 15:00 ft Chesham
0-0
Dorchester 0-0
ENG Non 15:00 ft Dorking Wanderers
5-3
Harlow 1-1
ENG Non 15:00 ft Enfield Town
0-2
Corinthian-Casuals 0-0
ENG Non 15:00 ft Farnborough
1-0
Beaconsfield 0-0
ENG Non 15:00 ft Frome Town
0-3
Metropolitan Police 0-1
ENG Non 15:00 ft Grantham Town
0-5
Stafford 0-3
ENG Non 15:00 ft Haringey Borough
1-0
Margate 0-0
ENG Non 15:00 ft Harrow Borough
1-3
Swindon Supermarine 0-2
ENG Non 15:00 ft Hartley Wintney
3-4
Salisbury 2-2
ENG Non 15:00 ft Hednesford
3-1
Basford Utd. 1-1
ENG Non 15:00 ft Hendon
2-2
Tiverton 2-0
ENG Non 15:00 ft Hyde
1-0
Witton Albion 0-0
ENG Non 15:00 ft Kingstonian
1-3
Whitehawk 1-3
ENG Non 15:00 ft Leatherhead
2-1
Worthing 0-1
ENG Non 15:00 ft Lewes
4-2
Wingate & Finchley 0-1
ENG Non 15:00 ft Marine
1-1
Stalybridge 0-0
ENG Non 15:00 ft Matlock
0-0
Scarborough Athletic 0-0
ENG Non 15:00 ft Merthyr Town
1-0
Basingstoke 0-0
ENG Non 15:00 ft Mickleover
0-1
Gainsborough 0-0
ENG Non 15:00 ft South Shields
1-0
Farsley 0-0
ENG Non 15:00 ft Staines
2-4
Wimborne 1-0
ENG Non 15:00 ft Taunton Town
3-2
Gosport Borough 2-1
ENG Non 15:00 ft Warrington Town
1-1
Lancaster 0-0
ENG Non 15:00 ft Weymouth
2-2
Kings Langley 0-1
ENG Non 15:00 ft Whitby
6-1
North Ferriby 4-0
ENG Non 15:00 ft Workington
2-1
Bamber Bridge 1-1
Italy  »»  Serie D: Girone I 19.01.2019 Shedule
ITA Ser 14:00 ft Acireale
2-0
Rotonda -
ITA Ser 13:30 ft Igea Virtus
0-2
Palmese -
Portugal  »»  Liga de Honra 19.01.2019 Shedule
POR Lig 16:00 Academica
-
Oliveirense -
POR Lig 16:00 Academico Viseu
-
Covilha -
POR Lig 16:00 Arouca
-
Penafiel -
POR Lig 16:00 Cova De Piedade
-
Guimaraes B -
POR Lig 16:00 FC Famalicao
-
SC Farense (Por) -
POR Lig 16:00 Leixoes
-
Benfica B (Por) -
POR Lig 16:00 Mafra
-
Varzim -
POR Lig 16:00 FC Porto B
-
Estoril -
POR Lig 16:00 Braga B
-
Ferreira -
POR Lig 17:00 ft FC Porto B
2-0
Estoril 0-0
POR Lig 15:00 ft Cova De Piedade
1-0
Guimaraes B 0-0
POR Lig 15:00 ft Braga B
3-1
Ferreira 3-1
POR Lig 11:00 ft FC Famalicao
0-0
SC Farense (Por) 0-0
France  »»  Ligue 2 19.01.2019 Shedule
FRA Lig 14:00 ft Niort
1-1
Grenoble 0-0
FRA Lig 13:55 ft Lens
2-1
Nancy 0-1
France  »»  Ligue 1 19.01.2019 Shedule
FRA Lig 19:00 ft Monaco
1-5
Strasbourg 1-2
FRA Lig 19:00 ft Nimes
0-1
Toulouse 0-1
FRA Lig 19:00 ft Reims
1-1
Nice 1-0
FRA Lig 16:00 ft Paris SG
9-0
Guingamp 3-0
Portugal  »»  Primeira Liga 19.01.2019 Shedule
POR Por 20:30 ft Santa Clara
0-1
Maritimo 0-1
POR Por 18:00 ft Sporting Lisbon
2-1
Moreirense 2-1
POR Por 15:30 ft Belenenses
2-2
Tondela 1-2
France  »»  CFA 2: Group H 19.01.2019 Shedule
FRA CFA 18:00 postp. Limoges
1-1
Chauvigny 1-0
FRA CFA 17:00 postp. Voltigeurs de Chateaub...
-
Sable -
FRA CFA 14:00 postp. Bastia
-
Cote Bleue -
FRA CFA 14:00 postp. EF Bastia
-
Pontet -
France  »»  Ligue 1 19.01.2019 Shedule
FRA Div 16:00 Gorée
-
La Linguère -
FRA Div 17:30 ft Stade de Mbour
1-0
Sonacos -
FRA Div 17:00 ft ASEC Ndiambour
2-3
Touré Kounda -
Croatia  »»  Championship 1 19.01.2019 Shedule
CRO A1 14:00 ft Ballinamallard
1-0
Ballyclare Comrades 1-0
CRO A1 14:00 ft Dundela (Nir)
0-0
Carrick Rangers 0-0
CRO A1 14:00 ft Knockbreda
0-1
Limavady United -
CRO A1 14:00 ft Larne
4-1
Loughgall 2-1
CRO A1 14:00 ft Portadown
3-2
H&W Welders 0-2
CRO A1 14:00 ft PSNI (Nir)
0-1
Dergview -
Croatia  »»  Premier League 19.01.2019 Shedule
CRO A1 10:00 Abahani Chittagong
-
Muktijoddha SKC -
CRO A1 09:00 Saif
2-1
Rahmatgonj MFS 1-0
Denmark  »»  CFA: Group D 19.01.2019 Shedule
DEN Can 18:00 Boulogne-Billancourt
0-0
Vitre 0-0
DEN Can 18:00 Nice II
1-2
Hyeres 0-1
DEN Can 17:30 Bergerac
1-0
Stade Bordelais 0-0
DEN Can 17:30 Boulogne-Billancourt
-
Vitre -
DEN Can 17:30 Vannes
4-0
PSG II 1-0
DEN Can 17:30 Vannes
-
PSG II -
DEN Can 17:00 Blois
2-0
Mt de Marsan Stade 1-0
DEN Can 17:00 Bordeaux II
1-0
Trelissac 0-0
DEN Can 17:00 C' Chartres
3-1
Granville 2-0
DEN Can 17:00 C' Chartres
-
Granville -
DEN Can 17:00 Croix
2-0
Arras 1-0
DEN Can 17:00 Fleury-Merogis
0-2
Creteil 0-0
DEN Can 17:00 Furiani Agliani
-
Lorient II -
DEN Can 17:00 Grasse
0-0
Monaco II 0-0
DEN Can 17:00 Lens II
3-0
Sedan 1-0
DEN Can 17:00 Les Herbiers
2-1
Colomiers 0-1
DEN Can 17:00 Martigues
1-0
Jura Sud 1-0
DEN Can 17:00 Nantes II
0-0
Bastia-Borgo 0-0
DEN Can 17:00 Nantes II
-
Bastia-Borgo -
DEN Can 17:00 Oissel
-
Mantes -
DEN Can 17:00 Olympique Marseille II
0-4
Annecy 0-1
DEN Can 17:00 Poissy
-
Le Havre II -
DEN Can 17:00 Poissy
2-0
Le Havre II 1-0
DEN Can 17:00 Saint-Étienne II
1-2
Nîmes II 1-1
DEN Can 17:00 St. Maur Lusi
0-0
Sainte-Geneviève 0-0
DEN Can 17:00 St-Pryvé St-Hilaire
2-0
Andrézieux 0-0
DEN Can 17:00 Stade Briochin
2-1
Saint-Malo 1-1
DEN Can 17:00 Stade Briochin
-
Saint-Malo -
DEN Can 17:00 Toulon
0-0
Marseille Endoume Cata... 0-0
DEN Can 16:00 Feignies
1-0
Belfort 0-2
DEN Can 16:00 Le Puy
0-0
Yzeure 0-0
DEN Can 16:00 Reims II
0-1
Bobigny 0-1
DEN Can 15:00 Haguenau
3-0
Epinal 1-0
DEN Can 15:00 Lyon II
1-2
Monts Or Azergues -
DEN Can 14:00 Consolat
3-1
Frejus Saint Raphael 0-1
DEN Can 14:00 Furiani Agliani
0-0
Lorient II 0-0
DEN Can 14:00 Lille II
3-2
Schiltigheim 0-0
DEN Can 13:30 Oissel
2-0
Mantes 1-0
DEN Can 13:30 Saint-Priest
0-1
Pontarlier 0-0
Saudi Arabia  »»  Pro League 19.01.2019 Shedule
SAU Sau 13:35 Al Baten
-
Al Feiha -
Ecuador  »»  Primera A 19.01.2019 Shedule
ECU Ser 19:00 ft Aucas
2-0
Macara -
ECU Ser 19:00 ft Tecnico U.
0-0
Macara -
ECU Ser 19:00 ft Universidad Católica
0-0
Barcelona SC -
ECU Ser 18:30 ft Barcelona SC
2-1
Aucas -
ECU Ser 18:30 ft Emelec
0-0
Universidad Católica -
Ireland  »»  Premier Division 19.01.2019 Shedule
IRE Pre 19:00 ft Bohemians
2-1
Dundalk -
IRE Pre 19:00 ft Cork City
0-3
Bray -
IRE Pre 19:00 ft Sligo
4-2
Shamrock -
IRE Pre 19:00 ft St. Patricks
2-1
Derry City -
Europe  »»  Tercera Division: Group 9 19.01.2019 Shedule
EUR Eur 23:00 Arandina
-
Almazán -
EUR Eur 23:00 Arandina
-
La Virgen del Camino -
EUR Eur 23:00 Atlético Astorga
-
Gimnástica Segoviana -
EUR Eur 23:00 Atlético Astorga
-
UD Santa Marta -
EUR Eur 23:00 Briviesca
-
Beroil Bupolsa -
EUR Eur 23:00 Beroil Bupolsa
-
Sporting Uxama -
EUR Eur 23:00 Burgos II
-
Almazán -
EUR Eur 23:00 Cristo Atlético
-
Bembibre -
EUR Eur 23:00 Cristo Atlético
-
Cultural Leonesa II -
EUR Eur 23:00 Cultural Cebrereña
-
Atlético Tordesillas -
EUR Eur 23:00 Cultural Cebrereña
-
Atlético Tordesillas -
EUR Eur 23:00 Cultural Leonesa II
-
Numancia II -
EUR Eur 23:00 La Bañeza
-
Gimnástica Segoviana -
EUR Eur 23:00 La Bañeza
-
Real Burgos -
EUR Eur 23:00 La Granja
-
Briviesca -
EUR Eur 23:00 La Granja
-
Burgos II -
EUR Eur 23:00 Real Avila
-
Zamora -
EUR Eur 23:00 Sporting Uxama
-
La Virgen del Camino -
EUR Eur 23:00 UD Santa Marta
-
Numancia II -
EUR Eur 23:00 Zamora
-
Real Avila -
EUR Eur 18:00 Conil
-
Xerez -
EUR Eur 18:00 Guimar
-
Citta di Marino -
EUR Eur 17:45 Siero
-
Colunga -
EUR Eur 17:30 Ceuta
-
Atlético Espeleño -
EUR Eur 17:30 Juventud Torremolinos
-
Atarfe Industrial -
EUR Eur 17:30 Son Cladera
-
Manacor -
EUR Eur 17:30 Yagüe
-
Alberite -
EUR Eur 17:15 Velarde
-
Cultural Guarnizo -
EUR Eur 17:00 Ibarra
-
Tamaraceite -
EUR Eur 17:00 Oyonesa
-
UD Logroñés II -
EUR Eur 17:00 SD San Pedro
-
Deportivo Alaves II -
EUR Eur 17:00 Valle Egüés
-
Avance Ezcabarte -
EUR Eur 16:30 Panadería Pulido
-
Las Zocas -
EUR Eur 16:30 Roda
-
Crevillente -
EUR Eur 16:30 Santa Úrsula
-
Tenerife II -
EUR Eur 16:30 Sodupe
-
Beasain -
EUR Eur 16:00 Atlético Albericia
-
Laredo -
EUR Eur 16:00 Basconia
-
JD Somorrostro -
EUR Eur 16:00 Las Palmas III
-
Atletico Tacoronte -
EUR Eur 16:00 Ordizia
-
Santutxu -
EUR Eur 16:00 Pasaia KE
-
Portugalete -
EUR Eur 16:00 Saguntino
-
Paterna -
EUR Eur 16:00 Tarancón
-
Atletico Tomelloso -
EUR Eur 16:00 Zamudio
-
Berio -
EUR Eur 15:45 Llagostera
-
L Hospitalet -
EUR Eur 15:30 Acero
-
Vilamarxant -
EUR Eur 15:30 Ascó
-
Castelldefels -
EUR Eur 15:30 Beti Onak
-
Mutilvera -
EUR Eur 15:30 Felanitx
-
Constancia -
EUR Eur 15:30 Poblense
-
Pena Deportina -
EUR Eur 15:30 AD San Juan
-
Huarte -
EUR Eur 15:30 Solares
-
Bezana -
EUR Eur 15:30 Txantrea
-
Alesves -
EUR Eur 15:15 Pena
-
Burladés -
EUR Eur 15:00 Ardoi
-
Corellano -
EUR Eur 15:00 Beti Kozkor
-
Baztán -
EUR Eur 15:00 Binissalem
-
Santa Catalina Atlético -
EUR Eur 15:00 Ceares
-
Praviano -
EUR Eur 15:00 Jove Español
-
Atzeneta -
EUR Eur 15:00 Mercadal
-
Platges de Calvià -
EUR Eur 15:00 Subiza
-
Osasuna B -
EUR Eur 14:45 Barreda
-
C.D.S. Naval -
EUR Eur 14:45 Cantolagua
-
Pamplona -
EUR Eur 14:45 Ribamontán al Mar
-
Sámano -
EUR Eur 12:30 Unión Viera
-
Unión Sur Yaiza -
Egypt  »»  Premier League 19.01.2019 Shedule
EGY Pre 16:00 ft Asyouty Sport
3-1
Tala El Geish 1-1
EGY Pre 13:00 ft Arab Contractors
2-2
Nojom El Mostabel 1-1
Turkey  »»  Süper Lig 19.01.2019 Shedule
TUR Sup 16:00 ft Galatasaray
6-0
Ankaragucu 3-0
TUR Sup 13:00 ft Antalyaspor
0-0
Kayserispor 0-0
TUR Sup 10:30 ft Erzurum
1-2
Konyaspor 0-1
TUR Sup 10:30 ft Yeni Malatyaspor
3-2
Goztepe 2-2
Scotland  »»  Scottish Cup 19.01.2019 Shedule
SCO Fa 17:15 ft Celtic
3-0
Airdrie 1-0
SCO Fa 15:00 ft Aberdeen
1-1
Stenhousemuir 1-0
SCO Fa 15:00 ft Dundee FC
1-1
Queen of South 1-1
SCO Fa 15:00 ft East Fife
2-1
Morton 1-1
SCO Fa 15:00 ft Hibernian
4-0
Elgin City 3-0
SCO Fa 15:00 ft Inverness
4-0
East Kilbride 3-0
SCO Fa 15:00 ft Kilmarnock
2-0
Forfar Athletic 1-0
SCO Fa 15:00 ft Montrose
0-4
Dundee Utd 0-2
SCO Fa 15:00 ft Motherwell
1-2
Ross County 0-0
SCO Fa 15:00 ft Partick
4-1
Stranraer 1-0
SCO Fa 15:00 ft Raith
3-0
Dunfermline 0-0
SCO Fa 15:00 ft St Johnstone
2-0
Hamilton 2-0
SCO Fa 15:00 ft St. Mirren
3-2
Alloa 0-2
SCO Fa 12:15 ft Auchinleck Talbot
1-0
Ayr 0-0
Scotland  »»  League Two 19.01.2019 Shedule
SCO Div 15:00 Clyde
-
Elgin City -
SCO Div 15:00 Cowdenbeath
-
Albion Rovers -
SCO Div 15:00 Edinburgh City
-
Annan -
SCO Div 15:00 Peterhead
-
Berwick -
SCO Div 15:00 Stirling
-
Queen's Park -
SCO Div 15:00 postp. Clyde
3-1
Elgin City 3-0
SCO Div 15:00 postp. Cowdenbeath
0-0
Albion Rovers 0-0
SCO Div 15:00 ft Edinburgh City
1-2
Annan 1-0
SCO Div 15:00 ft Peterhead
2-0
Berwick 0-0
SCO Div 15:00 ft Stirling
1-1
Queen's Park 1-1
Cyprus  »»  Division d'Honneur 20.01.2019 Shedule
CYP Sup 00:00 Etoile de Morne-à-l'Eau
-
USGB -
CYP Sup 00:00 Moulien
-
USBM -
CYP Sup 00:00 Solidarité Scolaire
-
La Gauloise -
CYP Sup 00:00 UNAR
-
Phare du Canal -
CYP Sup 20:00 Amical Club
-
Gosier -
CYP Sup 20:00 Arsenal
-
Siroco Les Abymes -
CYP Sup 20:00 USR Sainte-Rose
-
Stade Lamentinois -
Turkey  »»  3. Lig: Group 3 19.01.2019 Shedule
TUR 3.L 10:30 ft Yeni Altındağ BS
4-0
Çatalca Spor 2-0
TUR 3.L 10:30 ft Halide Edip Adıvar SK
0-0
Serik Belediyespor 0-0
TUR 3.L 10:30 ft Silivrispor
0-2
Hekimoğlu Trabzon 0-1
TUR 3.L 10:30 ft Turgutluspor
2-3
Anadolu Bağcılar 1-1
TUR 3.L 10:00 ft 1461 Trabzon
0-1
Bayburt Cenclik 0-0
Australia  »»  A-League 19.01.2019 Shedule
AUS A-L 08:50 Melbourne Heart
-
Perth Glory -
AUS A-L 08:50 Melbourne Heart
0-0
Perth Glory 0-0
AUS A-L 06:35 Sydney FC
-
Newcastle Jets -
AUS A-L 06:35 Sydney FC
1-0
Newcastle Jets 1-0
Belgium  »»  Second Division 19.01.2019 Shedule
BEL Exq 19:30 Wilrijk
1-1
Westerlo 1-1
BEL Exq 16:00 Tubize
0-0
Lommel Utd 0-0
Greece  »»  Football League 19.01.2019 Shedule
GRE Foo 13:00 ft Larisa
1-1
Volos NFC 0-1
GRE Foo 13:00 ft Ergotelis
3-1
Aittitos Spata 2-0
GRE Foo 13:00 ft Kissamikos
1-0
Karaiskakis 0-0
GRE Foo 13:00 ft Panachaiki
1-0
Platanias FC 0-0
Mexico  »»  Ascenso MX 19.01.2019 Shedule
MEX Lig 03:00 ft Tampico Madero
1-3
Celaya 1-1
MEX Lig 02:30 ft Venados
1-1
Atlético San Luis 0-0
MEX Lig 01:00 ft Atlante
3-2
Atlético Zacatepec 2-2
Turkey  »»  2. Lig: Kirmizi 19.01.2019 Shedule
TUR Tff 23:00 Ankara Demirspor
-
Gaziantepspor -
TUR Tff 23:00 Inegolspor
-
Nigde Bld. -
TUR Tff 23:00 Sancaktepe
-
Kastamonuspor -
TUR Tff 10:30 ft Ankara Demirspor
6-0
Gaziantepspor 4-0
TUR Tff 10:30 ft Bugsas Spor
0-0
Tarsus 0-0
TUR Tff 10:30 ft Fethiyespor
1-2
Sanliurfaspor 1-2
TUR Tff 10:30 ft Menemen Bld.
0-0
F. Karagumruk 0-0
TUR Tff 10:00 ft Eyupspor
0-0
Bodrumspor 0-0
Wales  »»  Feeder Leagues: Welsh League Division 1 19.01.2019 Shedule
WAL Div 14:30 Buckley
3-2
Prestatyn -
WAL Div 14:30 Flint Town
2-1
Penrhyncoch -
WAL Div 14:30 Guilsfield
-
Ruthin Town -
WAL Div 14:30 Llanrhaedr
1-3
Holywell -
WAL Div 14:30 Rhyl
2-1
Porthmadog -
WAL Div 14:00 Goytre AFC
-
Haverfordwes -
WAL Div 14:00 Gresford Athletic
0-0
Airbus 0-0
WAL Div 14:00 Llantwit Major
-
Cwmamman United -
WAL Div 14:00 Pontypridd Town
0-2
Cwmbran Celtic 0-1
WAL Div 14:00 Ton Pentre
-
Goytre Utd -
WAL Div 14:00 Undy
-
Afan Lido -
Belgium  »»  Pro League 19.01.2019 Shedule
BEL Jup 19:30 ft Waregem
1-2
FC Antwerp 0-1
BEL Jup 19:00 ft Eupen
4-1
Lokeren 2-0
BEL Jup 19:00 ft Waasland-Beveren
1-1
Cercle Brugge 0-0
BEL Jup 17:00 ft St. Liege
2-1
Kortrijk 0-1
Cyprus  »»  1. Division 19.01.2019 Shedule
CYP Fir 17:00 ft Ermis
0-3
Apollon Limassol 0-2
CYP Fir 15:00 ft Omonia
3-1
Nea Salamis 0-0
Greece  »»  Super League 19.01.2019 Shedule
GRE Sup 17:30 ft PAOK
3-0
Panionios 2-0
GRE Sup 17:00 ft Apollon S.
0-0
Levadiakos 0-0
GRE Sup 15:15 ft Giannina
1-2
Olympiakos Piraeus 1-2
Mexico  »»  Liga MX 19.01.2019 Shedule
MEX Pri 23:00 ft Querétaro
1-2
Monterrey 1-0
MEX Pri 03:00 ft Monarcas
2-0
Veracruz 0-0
MEX Pri 03:00 ft Puebla
1-1
Santos Laguna 1-1
Netherlands  »»  Eredivisie 19.01.2019 Shedule
NET Ere 19:45 Groningen
3-0
Heracles 1-0
NET Ere 18:45 ft Den Haag
2-4
Venlo 1-1
NET Ere 18:45 ft Zwolle
3-1
Feyenoord 1-1
NET Ere 17:30 ft AZ Alkmaar
3-0
Utrecht 2-0
South Africa  »»  PSL 19.01.2019 Shedule
SAF Pre 18:15 ft Black Leopards
1-1
Golden Arrows 0-0
SAF Pre 13:30 ft Chippa Utd.
2-0
Maritzburg Utd 0-0
Sudan  »»  Sudani Premier League 19.01.2019 Shedule
SUD Sud 17:00 Hay Al Arab
-
Wad Hashim Sennar -
SUD Sud 13:30 Al Rabta Kosti
-
Ahli Shendi -
SUD Sud 13:30 Al Shorta
-
Al Hilal Kadougli -
Turkey  »»  1. Lig 19.01.2019 Shedule
TUR Ban 13:00 ft Afjet Afyonspor
1-1
Istanbulspor AS 0-1
TUR Ban 13:00 ft B.B. Ankaraspor
3-1
Boluspor 2-1
TUR Ban 10:30 ft Gaziantep BB
0-1
Denizlispor 0-1
Algeria  »»  Ligue 1 19.01.2019 Shedule
DZA Div 15:00 USM Bel Abbès
0-2
Kabylie 0-1
DZA Div 14:00 Aïn M'lila
0-0
Olympique Médéa 0-0
Algeria  »»  Ligue 2 19.01.2019 Shedule
DZA Lig 16:45 Tlemcen
3-0
Saïda -
DZA Lig 14:00 Afl. Bou Saada
2-0
Biskra -
DZA Lig 14:00 Kouba
3-1
ASO Chlef -
DZA Lig 14:00 RC Relizane
1-0
Saoura -
Barbados  »»  Premier League 19.01.2019 Shedule
BRB Pre 23:00 Youth Milan
-
Notre Dame -
BRB Pre 21:00 Barbados Soccer Academy
-
BDF -
Belgium  »»  Promotion: Group D 19.01.2019 Shedule
BEL Pro 19:00 Lebbeke
-
Oostkamp -
BEL Pro 19:00 Lebbeke
-
Oostkamp -
BEL Pro 19:00 K.RC. Mechelen
-
Tienen -
BEL Pro 18:30 Waltwilder
-
Betekom -
BEL Pro 18:30 Neerpelt
-
Houtvenne -
BEL Pro 18:30 Nijlen
-
Zwarte Leeuw -
BEL Pro 18:30 Lenaarts
-
Lyra -
BEL Pro 18:30 Ternesse
-
Wellen -
BEL Pro 18:00 Voorwaarts Zwevezele
-
Torhout -
BEL Pro 18:00 Voorwaarts Zwevezele
-
Torhout -
Belgium  »»  Provincial: West-Vlaanderen 19.01.2019 Shedule
BEL Pro 19:00 Alken
-
Groen Star Beek -
BEL Pro 19:00 Beringen
-
Herkol -
BEL Pro 19:00 Bertem-Leefdaal
-
Diest -
BEL Pro 19:00 Excelsior Zedelgem
-
RC Lauwe -
BEL Pro 19:00 K. Kontich
-
Deurne -
BEL Pro 19:00 Lille
-
Mariekerke -
BEL Pro 19:00 Sottegem
-
Adegem -
BEL Pro 18:30 Achel
-
Zepperen-Brustem -
BEL Pro 18:30 De Kempen
-
VC Herentals -
BEL Pro 18:30 Eendracht Aalter
-
Jong Zulte -
BEL Pro 18:30 Herent
-
Rhodienne-De Hoek -
BEL Pro 18:30 Ninove
-
Ardennen -
BEL Pro 18:30 Oostduinkerke
-
Poperinge -
BEL Pro 18:30 Oppuurs
-
Witgoor Sport -
Belgium  »»  Third Division: Group B 19.01.2019 Shedule
BEL Thi 19:00 Heur Tongeren
2-4
Patro Eisden -
BEL Thi 19:00 Hoogstraten
1-1
Turnhout -
BEL Thi 19:00 Zeehaven
4-0
Ieper -
BEL Thi 19:00 Hasselt
-
Merksem -
BEL Thi 19:00 Overijse
4-0
Eppegem -
BEL Thi 19:00 Temse
3-1
Spouwen-Mopertingen -
BEL Thi 18:30 Bocholter
1-1
Hades -
Bolivia  »»  LFPB 19.01.2019 Shedule
BOL Lig 21:15 Real Potosi
3-1
Guabira 1-1
BOL Lig 19:00 Sport Boys
1-1
Always Ready 1-0
BOL Lig 23:30 ft The Strongest
2-1
Aurora 1-0
Botswana  »»  Premier League 19.01.2019 Shedule
BOT Pre 14:00 Police XI
-
Gaborone Utd -
BOT Pre 14:00 Sankoyo Bush Bucks
-
Orapa United -
BOT Pre 14:00 Security Systems
-
Centre Chiefs -
BOT Pre 14:00 Shooting Stars
-
Galaxy -
BOT Pre 13:45 Black Forest
-
Miscellaneous -
Costa Rica  »»  Liga de Ascenso 19.01.2019 Shedule
COS Lig 21:00 Sporting San Jose
-
Turrialba -
COS Lig 19:00 Consultants Moravia
-
AD Cofutpa -
Cyprus  »»  2. Division B1 19.01.2019 Shedule
CYP 2.D 12:30 Zakakiou
2-1
Omonia Aradippou -
CYP 2.D 12:30 Ayia Napa
1-1
Othellos Athienou -
CYP 2.D 12:30 Digenis Voroklinis
1-3
Achnas -
CYP 2.D 12:30 MEAP Nisou
0-2
Anagennisi Derynia -