Results & Fixtures

contest time status home score away H-T data
International  »»  Club Friendlies 24.03.2019 Shedule
INT Clu 17:00 ft Viking
4-0
Haugesund 3-0
INT Clu 15:00 ft Ranheim
1-1
Sundsvall 0-0
INT Clu 15:00 ft Tromso
2-4
Bodo/Glimt 1-4
INT Clu 14:30 ft Mjondalen
0-1
Stabaek 0-0
INT Clu 14:00 ft Academica
0-5
Anadia 0-0
INT Clu 14:00 ft Asane
1-2
Nest-Sotra 0-2
INT Clu 14:00 ft CSKA Sofia
2-1
Tsarsko selo 1-1
INT Clu 14:00 ft Aves
0-1
Dezembro 0-0
INT Clu 14:00 ft Dundela (Nir)
0-3
Linfield 0-2
INT Clu 14:00 ft Komsomolsk
1-0
Olimpik Donetsk 1-0
INT Clu 14:00 ft Kongsvinger
1-2
Degerfors 1-1
INT Clu 14:00 ft NK Krka
2-2
Istra 1961 1-0
INT Clu 14:00 ft Ull/Kisa
3-0
Ham-Kam 2-0
INT Clu 12:00 ft K. Oslo
3-0
Baerum 1-0
INT Clu 12:00 ft Vasteras SK
1-1
Syrianska 1-0
INT Clu 09:30 ft Leixoes
5-2
AD Fafe 2-1
International  »»  Friendlies 24.03.2019 Shedule
INT Fri 10:00 ft Chinese Taipei
0-1
Solomon Islands 0-1
INT Fri 03:00 ft Fiji
1-0
Mauritius 0-0
Brazil  »»  Premiership 24.03.2019 Shedule
BRA Nbb 01:35 ft Auckland
1-3
Team Wellington 0-1
Brazil  »»  Acreano 24.03.2019 Shedule
BRA Acr 22:30 postp. Atlético Acreano
-
Humaitá -
BRA Acr 20:30 postp. São Francisco
-
Placido de Castro -
BRA Acr 22:30 postp. Andirá
-
Independência -
Brazil  »»  Amazonense 24.03.2019 Shedule
BRA Ama 20:00 Manaus
-
Rio Negro AM -
BRA Ama 20:00 Peñarol
-
Iranduba -
BRA Ama 20:00 Princesa Solimões
-
Nacional-AM -
Brazil  »»  Brasiliense 24.03.2019 Shedule
BRA Bra 18:30 Brasiliense
-
Bolamense -
BRA Bra 18:30 Ceilandia
-
Unai Itapua -
BRA Bra 18:30 Formosa
-
Capital Brasilia -
BRA Bra 18:30 Gama
-
Taguatinga -
BRA Bra 18:30 Luziania
-
Dom Pedro -
BRA Bra 18:30 Sobradinho
-
Santa Maria FC -
Brazil  »»  Capixaba 24.03.2019 Shedule
BRA Cap 19:00 Itapemirim
-
Vitória ES -
Brazil  »»  Catarinense 1 24.03.2019 Shedule
BRA Cat 21:00 ft Figueirense
0-1
Joinville 0-1
BRA Cat 20:00 ft Marcilio Dias
0-1
Metropolitano 0-0
BRA Cat 19:00 ft Criciuma
0-2
Avai 0-0
BRA Cat 19:00 ft Hercílio Luz
2-3
Chapecoense-SC 2-1
Brazil  »»  Gaucho 1 23.03.2019 Shedule
BRA Gau 22:00 Hamburgo
0-2
Internacional 0-0
BRA Gau 22:00 ft Aimoré
1-1
SER Caxias 0-0
BRA Gau 19:00 ft Juventude
0-6
Gremio 0-1
BRA Gau 00:00 ft EC São José
0-0
Sao Luiz 0-0
Brazil  »»  Goiano 1 24.03.2019 Shedule
BRA Goi 19:00 ft Aparecidense
1-3
Goias 0-0
BRA Goi 19:00 ft Goiânia
1-1
Goianesia 0-1
Brazil  »»  Matogrossense 23.03.2019 Shedule
BRA Mat 22:30 Mixto
0-0
Operário Ltda 0-0
BRA Mat 20:00 ft Araguaia
0-3
União Rondonópolis -
BRA Mat 20:00 ft Sinop
0-0
Luverdense -
BRA Mat 19:00 ft Dom Bosco
0-5
Cuiabá Esporte -
Brazil  »»  Mineiro 1 24.03.2019 Shedule
BRA Min 19:00 ft Atletico-MG
3-1
Tupynambás 1-0
BRA Min 00:00 pen. Boa
1-1
Tombense 1-1
BRA Min 22:00 ft Cruzeiro
5-0
CAP Patrocinense 2-0
Brazil  »»  Paraense 23.03.2019 Shedule
BRA Par 23:00 Aguia De Maraba
-
São Francisco PA -
BRA Par 23:00 Castanhal
-
São Raimundo -
BRA Par 19:00 ft Paysandu PA
1-1
Remo 1-1
Brazil  »»  Paranaense 1 24.03.2019 Shedule
BRA Par 23:00 53' Parana
1-0
Cascavel CR 1-0
BRA Par 19:00 ft Cianorte
0-2
Cascavel 0-0
BRA Par 19:00 ft Coritiba
1-1
Rio Branco SC 1-0
BRA Par 19:00 ft Operário PR
2-0
Grêmio Metropolitano 1-0
BRA Par 19:00 ft Toledo
2-2
Londrina 1-1
Brazil  »»  Paulista A1 24.03.2019 Shedule
BRA Cam 22:00 ft Bragantino
0-1
Ponte Preta 0-0
BRA Cam 22:00 ft Ferroviária
1-1
Corinthians 0-0
BRA Cam 19:00 ft Sao Paulo
2-1
Ituano 1-0
BRA Cam 22:30 ft Santos
2-0
RB Brasil 1-0
Brazil  »»  Paulista A2 24.03.2019 Shedule
BRA Pau 22:00 Rio Claro
-
Piracicaba -
BRA Pau 19:00 Portuguesa
-
Votuporanguense -
BRA Pau 13:00 Juventus
-
Santo Andre -
BRA Pau 13:00 Penapolense
-
Nacional SP -
BRA Pau 13:00 Portuguesa Santista
-
Sao Bernardo -
Brazil  »»  Paulista A3 24.03.2019 Shedule
BRA Pau 13:00 Comercial
-
Barretos -
BRA Pau 13:00 Nardo
-
Audax São Paulo -
BRA Pau 13:00 Monte Azul
-
Tata -
BRA Pau 13:00 Mogi Mirim
-
Mogi Mirim -
BRA Pau 13:00 Taboão da Serra
-
Capivariano -
Brazil  »»  Pernambucano 1 24.03.2019 Shedule
BRA Per 19:00 ft Sport Recife
4-0
Petrolina 2-0
Brazil  »»  Potiguar 24.03.2019 Shedule
BRA Pot 19:00 ft Palmeira
0-3
America RN 0-2
Brazil  »»  Rondoniense 24.03.2019 Shedule
BRA Ron 21:00 Genus
-
Guajará -
BRA Ron 21:00 Vilhenense
-
Barcelona RO -
BRA Ron 20:00 Guaporé
-
Ji-Parana -
BRA Ron 00:00 Rondoniense
-
Porto Velho -
Brazil  »»  Roraimense 23.03.2019 Shedule
BRA Ror 23:00 GAS
-
Nautico FC -
Brazil  »»  Sul-Matogrossense 24.03.2019 Shedule
BRA Sul 20:00 ft Costa Rica
0-2
7 de Setembro -
BRA Sul 19:00 ft Chapadão
1-0
Aguia Negra -
BRA Sul 19:00 ft Corumbaense
2-1
Comercial MS -
Germany  »»  Premier League 24.03.2019 Shedule
GER Bbl 22:30 81' UWI
2-1
Mount Pleasant Academy 1-0
Germany  »»  Oberliga: Westfalen 24.03.2019 Shedule
GER Obe 14:00 Arminia Hannover
-
Heeslinger SC -
GER Obe 14:00 Braunschweig (Am)
-
Spelle-Venhaus -
GER Obe 14:00 FC Bocholt
-
Schonnebeck -
GER Obe 14:00 Frisia 03 Risum-Lindholm
-
Inter Turkspor Kiel -
GER Obe 14:00 Germania Ratingen
-
Jahn Dinslaken -
GER Obe 14:00 Gifhorn
-
Wunstorf -
GER Obe 14:00 Hagen / ?Uthlede
-
Cloppenburg -
GER Obe 14:00 HSC Hannover
-
Atlas Delmenhorst -
GER Obe 14:00 Mechtersheim
-
TuS Koblenz -
GER Obe 14:00 Oythe
-
Eintracht Northeim -
GER Obe 14:00 Rain
-
Regensburg (Am) -
GER Obe 14:00 SC Velbert
-
Meerbusch -
GER Obe 14:00 SW Essen
-
Düsseldorf-West -
GER Obe 14:00 Baumberg
-
FSV Duisburg -
GER Obe 14:00 Speldorf
-
Monheim -
GER Obe 14:00 TuRU Düsseldorf
-
Hilden -
GER Obe 14:00 TuS RW Koblenz
-
FV Engers 07 -
GER Obe 14:00 Union Nettetal
-
Velbert -
GER Obe 14:00 Wolfenbuttel
-
Bersenbruck -
GER Obe 13:00 Altona
-
Curslack-Neuengamme -
GER Obe 13:00 Niendorfer TSV
-
Sasel -
GER Obe 13:00 Pinneberg
-
Concordia -
GER Obe 13:00 Schwabmunchen
-
Hankofen-Hailing -
GER Obe 13:00 Todesfelde
-
NTSV Strand 08 -
GER Obe 13:00 TSV Lagerdorf
-
Schilksee -
GER Obe 09:45 HEBC
-
TSV Buchholz 08 -
GER Obe 09:45 Teutonia Hamburg
-
Condor Hamburg -
GER Obe 15:00 ft Regensburg (Am)
0-0
Sonthofen 0-0
GER Obe 15:00 ft Turkgucu-Ataspor
3-0
Kirchanschöring 2-0
GER Obe 14:30 ft Deutz
1-4
Bergisch Gladbach 0-1
GER Obe 14:30 ft Eddersheim
2-1
Turk Gucu Friedberg 0-1
GER Obe 14:30 ft Habenhauser
2-2
BTS Neustadt 0-2
GER Obe 14:30 ft SFL Bremerhaven
4-1
Ol. Bremerhaven 1-1
GER Obe 14:30 ft Siegburger
0-0
VfL Vichttal 0-0
GER Obe 14:15 ft Merten
2-0
Duren Merzenich 1-0
GER Obe 14:00 ft Arminia Hannover
1-0
Heeslinger SC 1-0
GER Obe 14:00 ft Borgfeld
1-1
Hastedt 1-0
GER Obe 14:00 ft Freialdenhoven
0-2
Hennef 0-1
GER Obe 14:00 ft Brunninghausen
4-3
Paderborn 07 II 1-0
GER Obe 14:00 ft Ennepetal
0-2
TuS Haltern 0-1
GER Obe 14:00 ft Erndtebruck
0-0
Westfalia Herne 0-0
GER Obe 14:00 ft FC Bocholt
1-1
Schonnebeck 1-0
GER Obe 14:00 ft Frisia 03 Risum-Lindholm
0-1
Inter Turkspor Kiel 0-0
GER Obe 14:00 ft Germania Ratingen
2-1
Jahn Dinslaken 2-0
GER Obe 14:00 ft Gifhorn
0-5
Wunstorf 0-0
GER Obe 14:00 ft Gutersloh
4-2
Gievenbeck 1-1
GER Obe 14:00 ft Hammer SpVg
1-3
Schalke (Am) 0-3
GER Obe 14:00 ft Holzwickeder SC
3-2
Ahlen 2-1
GER Obe 14:00 ft HSC Hannover
0-0
Atlas Delmenhorst 0-0
GER Obe 14:00 ft Jägersburg
0-1
TuS Koblenz 0-1
GER Obe 14:00 ft Oythe
0-3
Eintracht Northeim 0-1
GER Obe 14:00 ft Pinneberg
1-3
Concordia 1-0
GER Obe 14:00 ft SC Velbert
3-0
Meerbusch 1-0
GER Obe 14:00 ft Schermbeck
3-1
ASC 09 Dortmund 1-0
GER Obe 14:00 ft Schott Mainz
2-2
Dillingen 2-0
GER Obe 14:00 ft Schwabmunchen
2-1
Hankofen-Hailing 1-0
GER Obe 14:00 ft Schwachhausen
2-2
Leher TS 0-1
GER Obe 14:00 ft SW Essen
2-1
Düsseldorf-West 0-1
GER Obe 14:00 ft Baumberg
3-2
FSV Duisburg 1-1
GER Obe 14:00 ft Speldorf
1-4
Monheim 1-3
GER Obe 14:00 ft Sportfreunde Siegen
2-1
Westfalia Rhynern 1-0
GER Obe 14:00 ft Sprockhovel
5-0
Eintracht Rheine 1-0
GER Obe 14:00 ft Neu-Isenburg
0-5
GieYen 0-3
GER Obe 14:00 ft SV Breinig
5-1
FC BW Friesdorf 4-1
GER Obe 14:00 ft Uphusen
2-0
Hildesheim 1-0
GER Obe 14:00 ft TuRU Düsseldorf
0-0
Hilden 0-0
GER Obe 14:00 ft Union Nettetal
1-1
Velbert 0-0
GER Obe 14:00 ft Vatan Bremen
0-1
Bremer 0-1
GER Obe 14:00 ft FC Viktoria 08
3-3
Hurth 1-0
GER Obe 14:00 ft Wolfenbuttel
1-2
Bersenbruck 1-1
GER Obe 13:30 ft Teutonia Hamburg
4-0
Condor Hamburg 3-0
GER Obe 13:00 ft Altludersdorf
4-1
Grei 3-0
GER Obe 13:00 ft Altona
0-0
Curslack-Neuengamme 0-0
GER Obe 13:00 ft Ammerthal
1-2
SV Seligenporten 1-0
GER Obe 13:00 ft Niendorfer TSV
2-1
Sasel 1-0
GER Obe 13:00 ft Todesfelde
1-1
NTSV Strand 08 0-1
GER Obe 13:00 ft TSV Lagerdorf
0-3
Schilksee 0-1
GER Obe 13:00 ft TuS RW Koblenz
1-2
Emmelshausen 1-1
GER Obe 13:00 ft Wismut Gera
1-2
Einheit Rudolstadt 0-2
GER Obe 09:45 ft HEBC
2-0
TSV Buchholz 08 0-0
Spain  »»  Segunda B: Group 4 23.03.2019 Shedule
SPA Seg 23:00 Almeria B
-
Melilla -
SPA Seg 23:00 Don Benito
-
CD Badajoz -
SPA Seg 23:00 Cartagena
-
Villanovense -
SPA Seg 23:00 FC Jumilla
-
Sevilla B -
SPA Seg 23:00 Granada CF B
-
Murcia -
SPA Seg 23:00 Linense
-
Ciudad Lorca -
SPA Seg 23:00 Malaga B (Esp)
-
Recreativo Huelva -
SPA Seg 23:00 Marbella (Esp)
-
San Fernando -
SPA Seg 23:00 Talavera CF
-
El Ejido -
SPA Seg 23:00 UCAM Murcia
-
Sanluqueno -
SPA Seg 17:00 ft Atl. Madrid B
0-1
Burgos 0-0
SPA Seg 17:00 ft Cornellà
0-0
Peralada 0-0
SPA Seg 17:00 ft Leonesa
3-1
Celta Vigo B 1-1
SPA Seg 17:00 ft Cartagena
1-1
Villanovense 0-1
SPA Seg 17:00 ft Lleida
0-1
Castellon (Esp) 0-1
SPA Seg 16:30 ft Real Madrid B
0-0
Ponferradina 0-0
SPA Seg 16:30 ft UCAM Murcia
0-0
Sanluqueno 0-0
SPA Seg 16:00 ft Badalona
2-1
Alcoyano 1-1
SPA Seg 16:00 ft Barakaldo
0-1
Gijon B 0-0
SPA Seg 16:00 ft Coruxo FC
2-2
San Sebastian Reyes 1-1
SPA Seg 16:00 ft Izarra
0-0
Ath Bilbao B 0-0
SPA Seg 16:00 ft Mirandes
1-0
Torrelavega 0-0
SPA Seg 16:00 ft Pontevedra (Esp)
2-1
Guijuelo 1-0
SPA Seg 16:00 ft Santander
0-0
R. Union 0-0
SPA Seg 16:00 ft Rápido Bouzas
2-1
Deportivo La Coruña II 1-0
SPA Seg 16:00 ft Talavera CF
2-0
El Ejido 1-0
SPA Seg 16:00 ft Teruel
0-0
Conquense 0-0
SPA Seg 16:00 ft UD Logrones
0-0
Leioa 0-0
SPA Seg 12:00 ft UD Las Palmas
0-0
Salmantino 0-0
SPA Seg 11:00 ft Don Benito
1-2
CD Badajoz 0-1
SPA Seg 11:00 ft Ebro
0-1
Barcelona B 0-1
SPA Seg 11:00 ft Espanyol B
0-2
Baleares 0-1
SPA Seg 11:00 ft FC Jumilla
1-2
Sevilla B 0-2
SPA Seg 11:00 ft Granada CF B
1-2
Murcia 1-1
SPA Seg 11:00 ft Levante UD B
3-1
Sabadell 2-1
SPA Seg 11:00 ft Linense
0-0
UD Ibiza 0-0
SPA Seg 11:00 ft Malaga B (Esp)
0-1
Recreativo Huelva 0-0
SPA Seg 11:00 ft Marbella (Esp)
2-0
San Fernando 1-0
SPA Seg 11:00 ft Navalcarnero
1-5
Internacional 1-4
SPA Seg 11:00 ft Real Oviedo II
0-0
Gernika 0-0
SPA Seg 11:00 ft Valencia B
2-1
SD Ejea 1-0
SPA Seg 11:00 ft Villarreal B
0-0
Ontinyent 0-0
SPA Seg 10:30 ft Almeria B
1-4
Melilla 0-1
SPA Seg 10:30 ft Real Valladolid II
2-1
Unión Adarve 1-0
England  »»  League Two 24.03.2019 Shedule
ENG Lea 15:00 ft Cambridge Utd
1-2
Tranmere -
ENG Lea 15:00 ft Carlisle
0-0
Milton Keynes Dons -
ENG Lea 15:00 ft Exeter
2-0
Bury -
ENG Lea 15:00 ft Forest Green
1-1
Yeovil -
ENG Lea 15:00 ft Newport
0-2
Mansfield -
ENG Lea 15:00 ft Tranmere
2-2
Stevenage -
ENG Lea 15:00 ft Yeovil
3-0
Grimsby -
Germany  »»  Regionalliga: West 24.03.2019 Shedule
GER Reg 13:00 Eintracht Norderstedt
-
Drochtersen / Assel -
GER Reg 13:00 Egestorf-Langreder
-
Hannover (Am) -
GER Reg 13:00 Holstein Kiel (Am)
-
Oldenburg -
GER Reg 13:00 VfL Oldenburg
-
Jeddeloh -
GER Reg 12:30 Auerbach
-
Rathenow -
GER Reg 12:30 Babelsberg
-
Oberlausitz (Ger) -
GER Reg 12:30 BAK '07
-
Altglienicke -
GER Reg 12:30 BFC Dynamo
-
Hertha Berlin (Am) -
GER Reg 12:30 Bischofswerdaer
-
Viktoria Berlin -
GER Reg 12:30 Chemnitzer FC
-
Bautzen -
GER Reg 12:30 Halberstadt
-
Lokomotive Leipzig -
GER Reg 12:30 Erfurt
-
Nordhausen -
GER Reg 12:30 Furstenwalde
-
Meuselwitz -
GER Reg 14:00 ft BAK '07
1-1
Auerbach 1-0
GER Reg 14:00 ft Bautzen
0-4
Erfurt 0-0
GER Reg 14:00 ft Chemnitzer FC
1-1
Halberstadt 0-0
GER Reg 14:00 ft Hertha Berlin (Am)
0-0
Bischofswerdaer 0-0
GER Reg 14:00 ft Oberlausitz (Ger)
3-1
Viktoria Berlin 2-0
GER Reg 13:00 ft Eintracht Norderstedt
0-0
Drochtersen / Assel 0-0
GER Reg 13:00 ft Holstein Kiel (Am)
2-2
Oldenburg 1-0
GER Reg 13:00 ft VfL Oldenburg
3-0
Jeddeloh 3-0
GER Reg 12:30 ft BAK '07
2-1
Altglienicke 0-1
GER Reg 12:30 ft Halberstadt
0-0
Lokomotive Leipzig 0-0
GER Reg 12:30 ft Erfurt
1-0
Nordhausen 1-0
GER Reg 12:30 ft Furstenwalde
0-2
Meuselwitz 0-0
GER Reg 12:00 ft FSV Frankfurt
0-2
FC 08 Homburg 0-2
GER Reg 09:30 ft Altglienicke
1-1
Meuselwitz 0-1
GER Reg 09:30 ft Elversberg
1-1
Balingen 0-1
Germany  »»  3. Liga 24.03.2019 Shedule
GER 3. 13:00 ft Lotte
0-1
Braunschweig 0-0
GER 3. 12:00 ft Kaiserslautern
1-3
VfL Osnabruck 0-2
Italy  »»  Lega Pro 1: Girone B 24.03.2019 Shedule
ITA Leg 15:30 ft Fano
0-1
FeralpiSalo 0-1
ITA Leg 15:30 ft GIANA Erminio
1-2
Teramo 1-1
ITA Leg 15:30 ft Imolese
1-3
Monza 1-1
ITA Leg 15:30 ft Ravenna
0-1
Albinoleffe 0-0
ITA Leg 15:30 ft Ternana
1-1
Pordenone 0-1
ITA Leg 15:30 ft Triestina
4-0
Sambenedettese 0-0
ITA Leg 15:30 ft Virtus Verona
3-0
Rimini 3-0
ITA Leg 13:30 ft Fermana
0-0
Vis Pesaro 0-0
ITA Leg 13:30 ft Gubbio
0-0
Renate 0-0
ITA Leg 13:30 ft Sudtirol
2-2
Vicenza 0-1
Spain  »»  Segunda División 24.03.2019 Shedule
SPA Seg 19:45 ft Gijon
1-0
R. Oviedo 1-0
SPA Seg 19:00 ft Granada CF
1-1
UD Las Palmas 0-0
SPA Seg 17:00 ft Cadiz
1-1
Cordoba 0-0
SPA Seg 15:00 ft Gimnastic
0-1
Malaga 0-0
SPA Seg 11:00 ft Rayo Majadahonda
4-0
Numancia 3-0
England  »»  Non League Div One: Southern SW 24.03.2019 Shedule
ENG Non 11:00 ft Tooting Mitcham
1-1
Waltham Abbey 1-0
ENG Non 10:00 ft Molesey
1-0
Egham 0-0
Italy  »»  Serie D: Girone I 24.03.2019 Shedule
ITA Ser 13:30 Aprilia
-
Atletico -
ITA Ser 15:00 ft Messina (Ita)
0-2
Marsala 0-1
ITA Ser 15:00 ft F. Andria
0-0
Savoia 0-0
ITA Ser 14:30 ft Gravina
1-0
Audace Cerignola 0-0
ITA Ser 14:00 ft Castiadas
1-2
Lanusei 0-0
ITA Ser 14:00 ft US Castrovillari Calcio
1-1
Neapolis Frattese 1-0
ITA Ser 14:00 ft Cesena
1-2
Pineto 0-1
ITA Ser 14:00 ft AS Fasano
4-3
Nola 1925 2-3
ITA Ser 14:00 ft Folgore Caratese
0-0
Fezzanese 0-0
ITA Ser 14:00 ft Gela
1-6
Cittanovese 0-2
ITA Ser 14:00 ft Gelbison Cilento
1-4
Taranto 1-1
ITA Ser 14:00 ft Igea Virtus
0-0
Roccella 0-0
ITA Ser 14:00 ft Montevarchi Calcio
3-2
Prato 1-2
ITA Ser 14:00 ft Nardò
0-0
US Bitonto 0-0
ITA Ser 14:00 ft Nocerina
3-3
Sancataldese 2-1
ITA Ser 14:00 ft Sarnese
0-1
Picerno 0-0
ITA Ser 14:00 ft Seravezza
1-0
Sporting Trestina 0-0
ITA Ser 14:00 ft Sestri Levante
1-1
Bustese Roncalli 1-0
ITA Ser 14:00 ft Team Altamura
3-1
Gragnano 1-0
ITA Ser 13:30 ft Avezzano
0-1
Jesina 0-0
ITA Ser 13:30 ft Axys Zola
3-0
OltrepoVoghera 1-0
ITA Ser 13:30 ft AC Belluno
0-0
St. Georgen 0-0
ITA Ser 13:30 ft Borgosesia
2-1
Chieri 1955 2-1
ITA Ser 13:30 ft Bra
3-1
Borgaro Nobis 1-0
ITA Ser 13:30 ft Budoni Calcio
0-5
Albalonga 0-3
ITA Ser 13:30 ft Calvina
1-1
Modena 1-1
ITA Ser 13:30 ft Campodarsego
0-1
Montebelluna 0-1
ITA Ser 13:30 ft Cannara
1-1
San Donato Tavarnelle 0-0
ITA Ser 13:30 ft Calcio Caravaggese
3-2
Olginatese 1-1
ITA Ser 13:30 ft Caronnese
3-4
Ciserano 2-1
ITA Ser 13:30 ft Cartigliano
0-3
Union ArzignanoChiampo 0-1
ITA Ser 13:30 ft Casale
0-0
Savona 0-0
ITA Ser 13:30 ft Cassino
0-0
Latte Dolce 0-0
ITA Ser 13:30 ft Castelfidardo Calcio
3-2
FC Isernia 1-0
ITA Ser 13:30 ft Cjarlins Muzane
2-0
Levico 0-0
ITA Ser 13:30 ft Classe
0-0
Pergolettese 0-0
ITA Ser 13:30 ft Crema
2-1
Lentigione 1-0
ITA Ser 13:30 ft Darfo Boario
0-3
Ambrosiana 0-1
ITA Ser 13:30 ft Delta Porto Tolle
0-2
Union Feltre 0-1
ITA Ser 13:30 ft Este
3-0
Chions 1-0
ITA Ser 13:30 ft AC Fanfulla 1874
1-1
Vigor Carpaneto 0-0
ITA Ser 13:30 ft Fiorenzuola
1-0
San Marino 0-0
ITA Ser 13:30 ft Francavilla
2-1
Forli 0-1
ITA Ser 13:30 ft Gavorrano
2-1
Aglianese 1-1
ITA Ser 13:30 ft Ghivizzano Borgo Mozzano
2-2
Real Forte Querceta 1-0
ITA Ser 13:30 ft Nerostellati Frattese
3-1
Pomigliano 1-0
ITA Ser 13:30 ft Inveruno
3-2
Dronero 0-2
ITA Ser 13:30 ft Lecco
2-1
Stresa 1-0
ITA Ser 13:30 ft Ligorna
1-1
Lavagnese 1-0
ITA Ser 13:30 ft Locri 1909
3-1
Acireale 2-1
ITA Ser 13:30 ft Massese
1-3
Pianese 1-2
ITA Ser 13:30 ft Matelica
1-1
Santarcangelo 1-1
ITA Ser 13:30 ft Montegiorgio
0-1
Pro Vasto 0-1
ITA Ser 13:30 ft Nuova Monterosi
3-0
Flaminia 3-0
ITA Ser 13:30 ft Agnonese
2-0
Savignanese 2-0
ITA Ser 13:30 ft Domino
2-0
Città di Anagni 0-0
ITA Ser 13:30 ft Palmese
0-0
Bari 0-0
ITA Ser 13:30 ft Pavia
0-1
Adrense 0-0
ITA Ser 13:30 ft Pol. Ciliverghe Mazzano
2-1
Lara 1-0
ITA Ser 13:30 ft Pontisola
2-3
Mantova 1-1
ITA Ser 13:30 ft Portici
2-2
Messina 2-2
ITA Ser 13:30 ft Pro Sesto
2-3
Legnago Salus 2-1
ITA Ser 13:30 ft Giulianova
2-0
Citta di Campobasso 1-0
ITA Ser 13:30 ft Reggiana
1-0
Sasso Marconi 1-0
ITA Ser 13:30 ft Rezzato
0-1
Como 0-0
ITA Ser 13:30 ft Sammaurese
0-3
Recanatese 0-2
ITA Ser 13:30 ft San Nicolò
0-0
Sangiustese 0-0
ITA Ser 13:30 ft Sandonà
0-2
Tamai 0-0
ITA Ser 13:30 ft Scandicci
1-3
Bastia Calcio 0-1
ITA Ser 13:30 ft Seregno
1-1
Villa d'Almè 0-0
ITA Ser 13:30 ft Sinalunghese
2-1
Sangimignanosport 2-1
ITA Ser 13:30 ft Sondrio
0-0
Virtus Bergamo 0-0
ITA Ser 13:30 ft Sassari Torres
1-2
Latina 1-0
ITA Ser 13:30 ft Trastevere Calcio
3-2
Anziolavinio 2-0
ITA Ser 13:30 ft Trento Calcio 1921
0-3
Clodiense 0-1
ITA Ser 13:30 ft Tuttocuoio
0-3
Mobilieri Ponsacco 0-2
ITA Ser 13:30 ft Viareggio
1-1
Sangiovannese 1-0
ITA Ser 13:30 ft Villafranca
0-1
Scanzorosciate 0-0
ITA Ser 13:30 ft Vis Artena
1-2
Avellino 0-1
France  »»  CFA 2: Group H 24.03.2019 Shedule
FRA CFA 14:00 C' Chartres II
0-1
Montargis -
FRA CFA 14:00 Châteauneuf-sur-Loire
1-0
Vierzon -
FRA CFA 14:00 Fabregues
-
Ales -
FRA CFA 14:00 J3 Amilly
2-0
Saint-Jean-le-Blanc -
FRA CFA 14:00 Les Herbiers II
1-4
Challans -
FRA CFA 14:00 Orléans II
4-1
Montlouis 1-1
FRA CFA 14:00 SAG Cestas
1-0
Genets 0-0
FRA CFA 14:00 SAG Cestas
-
Genets -
FRA CFA 14:00 Toulouse II
-
Blagnac -
Denmark  »»  1st Division 24.03.2019 Shedule
DEN 1st 12:45 ft Fredericia
2-1
Nykobing 0-1
DEN 1st 12:45 ft HB Koge
1-2
Hvidovre 1-0
DEN 1st 12:45 ft Roskilde
2-1
Thisted FC 2-0
DEN 1st 12:45 ft Viborg
1-1
Elite 3000 1-0
Denmark  »»  CFA: Group D 24.03.2019 Shedule
DEN Can 14:00 ft Fleury-Merogis
3-2
Lens II 1-1
Denmark  »»  Denmark Series: Group 3 24.03.2019 Shedule
DEN Den 14:00 Odsherred
-
Allerod -
DEN Den 13:00 Odsherred
2-3
Allerod 2-1
DEN Den 12:00 Holbæk
0-1
BSF 0-0
Japan  »»  J2 League 24.03.2019 Shedule
JAP J-L 07:00 ft Renofa Yamaguchi
0-1
Tochigi 0-1
JAP J-L 05:00 ft Chiba
1-1
Kyoto 0-1
JAP J-L 05:00 ft Montedio Yamagata
1-1
Ryukyu 0-0
JAP J-L 05:00 ft Tokushima
1-1
Verdy 0-0
JAP J-L 04:00 ft Kagoshima United
0-1
Machida Zelvia 0-1
Japan  »»  J3 League 24.03.2019 Shedule
JAP J3 05:00 Gamba Osaka U23
-
Giravanz Kitakyushu -
JAP J3 05:00 Toyama
-
Kusatsu -
JAP J3 04:00 Fukushima Utd
-
Azul Claro Numazu -
JAP J3 04:00 Grulla Morioka
-
Blaublitz Akita -
JAP J3 04:00 Kumamoto
-
Kamatamare -
JAP J3 04:00 Sagamihara
-
Gainare Tottori -
JAP J3 04:00 Vanraure
-
YSCC -
Nigeria  »»  NPFL 24.03.2019 Shedule
NIG Pre 15:00 ft Akwa United
1-0
Heartland 0-0
NIG Pre 15:00 ft Enugu
5-2
Remo Stars 2-1
NIG Pre 15:00 ft Enyimba
2-1
Sunshine Stars 1-0
NIG Pre 15:00 ft Go Round
1-0
Yobe Stars 0-0
NIG Pre 15:00 ft Gombe United
0-1
El Kanemi Warriors 0-0
NIG Pre 15:00 postp. Kano
-
Gabros -
NIG Pre 15:00 ft Kwara United
1-0
Katsina United 1-0
NIG Pre 15:00 postp. Lobi Stars
-
Niger Tornadoes FC -
NIG Pre 15:00 ft Plateau United
1-0
Abia Warriors 1-0
NIG Pre 15:00 ft Dolphin Port Harcourt
1-2
Wikki Tourist 1-2
Ireland  »»  First Division 24.03.2019 Shedule
IRE Div 15:00 ft Athlone
3-0
Drogheda 0-0
IRE Div 14:00 ft Galway United
0-1
UC Dublin 1-0
IRE Div 14:00 ft Shelbourne
1-0
Finn Harps 0-0
IRE Div 14:00 ft Wexford
3-0
Longford 0-1
IRE Div 13:30 ft Cobh Ramblers
2-0
Longford 0-1
Argentina  »»  Prim B Metro 24.03.2019 Shedule
ARG Pri 19:00 ft Colegiales
0-1
Defensores Unidos 0-0
ARG Pri 19:00 ft Comunicaciones
0-1
Almirante Brown 0-0
ARG Pri 19:00 ft Flandria
2-3
UAI Urquiza 1-1
ARG Pri 19:00 ft Justo José de Urquiza
0-0
San Miguel 0-0
ARG Pri 19:00 ft Talleres Escalada
0-1
Sacachispas 0-0
ARG Pri 22:05 ft Atletico Atlanta
1-0
All Boys 0-0
ARG Pri 22:00 ft Acassuso
1-1
CA Estudiantes 1-1
Argentina  »»  Prim B Nacional 25.03.2019 Shedule
ARG Pri 00:00 8' Club Atlético Mitre
0-0
Olimpo Bahia Blanca 0-0
ARG Pri 22:00 ft Agropecuario
0-0
Villa Dálmine 0-0
ARG Pri 20:00 ft Gimnasia Jujuy
0-1
Almagro 0-0
ARG Pri 20:00 ft Ind. Rivadavia
0-1
Ferro 0-0
ARG Pri 18:05 ft Deportivo Moron
1-1
Nueva Chicago 1-0
ARG Pri 23:30 ft Santamarina
1-2
Central Cordoba 1-0
ARG Pri 22:00 ft Temperley
2-1
Atl. Rafaela 0-0
Colombia  »»  Primera B 24.03.2019 Shedule
COL Pri 20:30 ft Real Santander
2-2
Fortaleza 0-1
COL Pri 20:00 ft Orsomarso
1-2
Barranquilla 0-1
COL Pri 20:00 ft Valledupar
0-1
Quindio 0-0
COL Pri 19:00 ft Cortulua
2-1
Pereira 1-1
COL Pri 19:00 ft Expreso Rojo
1-1
Depor FC 1-0
Colombia  »»  Primera A: Clausura 24.03.2019 Shedule
COL Lig 23:00 47' America De Cali
0-0
Jaguares de Cordoba 0-0
COL Lig 22:00 ft Junior
3-0
Huila 1-0
COL Lig 21:00 ft Ind. Medellin
4-1
Envigado 1-1
COL Lig 00:45 ft Deportes Tolima
1-0
Unión Magdalena 0-0
COL Lig 22:30 ft Petrolera
1-0
Dep. Cali 1-0
COL Lig 22:00 ft Cucuta
1-3
Atl. Nacional 1-0
Europe  »»  Tercera Division: Group 9 24.03.2019 Shedule
EUR Eur 16:30 Águilas FC
-
La Unión CF -
EUR Eur 16:15 Algar
-
Olímpico Totana -
EUR Eur 16:00 Almagro
-
Madridejos -
EUR Eur 16:00 Calasancio
-
River Ebro -
EUR Eur 16:00 CDJ Tamarite
-
San Juan de Mozarrifar -
EUR Eur 16:00 Cultural Cebrereña
-
Cultural Leonesa II -
EUR Eur 16:00 Mazarron FC
-
Minerva -
EUR Eur 16:00 Mora
-
Calvo Sotelo -
EUR Eur 16:00 Moralo
-
Atlético Pueblonuevo -
EUR Eur 16:00 Náxara
-
CDFC La Calzada -
EUR Eur 16:00 Oyonesa
-
Pradejón -
EUR Eur 16:00 Praviano
-
Tuilla -
EUR Eur 16:00 Sabiñánigo
-
Illueca -
EUR Eur 16:00 San Lorenzo
-
Casetas -
EUR Eur 15:45 Marino
-
Universidad Oviedo -
EUR Eur 12:00 UD San Fernando
-
Unión Sur Yaiza -
EUR Eur 10:45 Siete Villas
-
Velarde -
EUR Eur 10:30 Carabanchel
-
Santa Ana -
EUR Eur 10:30 Trival Valderas
-
Alcobendas Sport -
EUR Eur 23:00 Atlético Astorga
-
Burgos II -
EUR Eur 23:00 Atlético Tordesillas
-
Sporting Uxama -
EUR Eur 23:00 Atlético Tordesillas
-
Zamora -
EUR Eur 23:00 Bembibre
-
Almazán -
EUR Eur 23:00 Briviesca
-
La Granja -
EUR Eur 23:00 Beroil Bupolsa
-
UD Santa Marta -
EUR Eur 23:00 Cristo Atlético
-
Atlético Astorga -
EUR Eur 23:00 Cristo Atlético
-
Beroil Bupolsa -
EUR Eur 23:00 Cultural Cebrereña
-
Cultural Leonesa II -
EUR Eur 23:00 Cultural Cebrereña
-
UD Santa Marta -
EUR Eur 23:00 Cultural Leonesa II
-
Bembibre -
EUR Eur 23:00 Gimnástica Segoviana
-
Burgos II -
EUR Eur 23:00 Gimnástica Segoviana
-
La Virgen del Camino -
EUR Eur 23:00 La Bañeza
-
La Granja -
EUR Eur 23:00 La Bañeza
-
Real Avila -
EUR Eur 23:00 La Virgen del Camino
-
Numancia II -
EUR Eur 23:00 Numancia II
-
Briviesca -
EUR Eur 23:00 Real Avila
-
Almazán -
EUR Eur 23:00 Sporting Uxama
-
Arandina -
EUR Eur 23:00 Zamora
-
Arandina -
EUR Eur 18:00 ft Paiosaco
1-1
Barco -
EUR Eur 17:00 ft Antequera
2-1
Juventud Torremolinos 2-0
EUR Eur 17:00 ft Lucena
1-0
Cordoba B 0-0
EUR Eur 17:00 ft Cristo Atlético
0-2
Atlético Astorga -
EUR Eur 17:00 ft Granollers
1-1
Prat -
EUR Eur 17:00 ft Jerez
3-0
Valdelacalzada -
EUR Eur 17:00 ft Jaen
1-1
Motril 1-1
EUR Eur 17:00 ft Santfeliuenc
0-0
Cerdanyola del Vallès 0-0
EUR Eur 16:45 ft San Claudio
1-2
L'Entregu -
EUR Eur 16:30 ft Atlético Espeleño
1-2
Cabecense -
EUR Eur 16:30 ft Huércal-Overa
2-3
Espinardo Atlético -
EUR Eur 16:30 ft La Nucía
0-0
Saguntino 0-0
EUR Eur 16:30 ft Llerenense
1-4
Diocesano -
EUR Eur 16:30 ft Los Barrios
1-0
Utrera 0-0
EUR Eur 16:30 ft Polvorín
1-0
Laracha -
EUR Eur 16:30 ft Puente Genil
5-0
Guadalcacín 4-0
EUR Eur 16:30 ft Sestao
0-0
Deportivo Alaves II 0-0
EUR Eur 16:30 ft Somozas
1-1
Ribadumia -
EUR Eur 16:30 ft Valdivia
6-0
RCP Valverdeño -
EUR Eur 16:00 ft Albacete II
2-0
Quintanar del Rey -
EUR Eur 16:00 ft Alberite
0-3
Varea -
EUR Eur 16:00 ft Alfaro
1-0
Muri -
EUR Eur 16:00 ft Almudévar
0-0
Calamocha 0-0
EUR Eur 16:00 ft Alondras
1-2
Choco -
EUR Eur 16:00 ft Amurrio
1-0
Santurtzi -
EUR Eur 16:00 ft Arosa
1-0
UD Ourense -
EUR Eur 16:00 ft Arroyo
1-2
Calamonte -
EUR Eur 16:00 ft Atlético Tordesillas
0-0
Zamora 0-0
EUR Eur 16:00 ft Bembibre
0-0
Almazán 0-0
EUR Eur 16:00 ft Bergantiños
0-0
Ferrol 0-0
EUR Eur 16:00 ft Borja
0-0
Tarazona 0-0
EUR Eur 16:00 ft Brea
0-3
Zaragoza B -
EUR Eur 16:00 ft Depor
5-0
La Madalena de Morcin -
EUR Eur 16:00 ft Céltiga
0-0
Arenteiro 0-0
EUR Eur 16:00 ft Compostela
5-0
Porriño Industrial -
EUR Eur 16:00 ft Corellano
2-4
Baztán -
EUR Eur 16:00 ft Deportiva Minera (Esp)
1-0
Yeclano -
EUR Eur 16:00 ft Ecija
0-2
Sevilla III -
EUR Eur 16:00 ft Eldense
0-0
Jove Español 0-0
EUR Eur 16:00 ft Gimnástica Segoviana
2-1
Burgos II -
EUR Eur 16:00 ft Guadix
1-0
Atlético Mancha Real -
EUR Eur 16:00 ft Haro
2-0
Anguiano -
EUR Eur 16:00 ft La Bañeza
0-4
Real Avila -
EUR Eur 16:00 ft La Solana
1-0
Guadalajara -
EUR Eur 16:00 ft Linares Deportivo
2-1
Polideportivo Almeria -
EUR Eur 16:00 ft Marchamalo
1-0
Azuqueca -
EUR Eur 16:00 ft Olimpic Xativa
2-1
Vilamarxant -
EUR Eur 16:00 ft Orihuela
1-0
Novelda CF -
EUR Eur 16:00 ft Ourense CF
0-2
Villalbés -
EUR Eur 16:00 ft Rayo Ibense
2-2
Atzeneta -
EUR Eur 16:00 ft Robres
1-1
Belchite 97 -
EUR Eur 16:00 ft San Martin
0-3
Llanera -
EUR Eur 16:00 ft Silla
2-0
Acero -
EUR Eur 16:00 ft Sporting Uxama
0-3
Arandina -
EUR Eur 16:00 ft Terrassa (Esp)
1-2
Santboià -
EUR Eur 16:00 ft Toledo
0-1
La Roda -
EUR Eur 16:00 ft Tropezon
1-0
Cayón -
EUR Eur 16:00 ft Utebo
3-0
La Almunia -
EUR Eur 16:00 ft Villarrobledo
1-0
Ciudad Real -
EUR Eur 15:30 ft Atlético Monzón
1-1
Sarinena -
EUR Eur 15:30 ft Beroil Bupolsa
2-0
UD Santa Marta -
EUR Eur 15:30 ft CAP Ciudad de Murcia
2-1
Los Garres -
EUR Eur 15:30 ft Pena
6-1
Cantolagua -
EUR Eur 15:30 ft Real Murcia II
0-2
Ciudad Lorca -
EUR Eur 15:30 ft Villanueva CF
1-0
Binéfar -
EUR Eur 15:00 ft Ceuta
2-2
Gerena 1-0
EUR Eur 15:00 ft Colunga
1-2
Real Aviles -
EUR Eur 12:00 ft Buzanada
2-1
El Cotillo -
EUR Eur 12:00 ft La Cuadra
0-2
Mensajero -
EUR Eur 12:00 ft Lanzarote
2-1
Las Palmas III -
EUR Eur 12:00 ft Tenerife II
2-3
Atletico Tacoronte -
EUR Eur 12:00 ft Tenisca
0-0
Unión Viera 0-0
EUR Eur 11:30 ft Conil
2-1
Lebrijana -
EUR Eur 11:30 ft Rayo Vallecano B
2-0
Villaverde-Boetticher -
EUR Eur 11:30 ft Sóller
1-0
Formentera -
EUR Eur 11:15 ft Alhaurino
2-2
Huétor Tájar -
EUR Eur 11:15 ft Cartagena FC
2-2
Cieza -
EUR Eur 11:15 ft Rincón
1-0
Ciudad de Torredonjimeno 0-0
EUR Eur 11:15 ft Sants
1-2
Horta -
EUR Eur 11:00 ft Ascó
4-1
Martinenc 3-0
EUR Eur 11:00 ft Atlético de Pinto
2-3
Vicálvaro -
EUR Eur 11:00 ft Atletico Tomelloso
2-2
Villacanas -
EUR Eur 11:00 ft Cacereno
2-2
Coria -
EUR Eur 11:00 ft Cádiz II
1-0
San Roque 0-0
EUR Eur 11:00 ft Canillas
1-1
San Agustin del Guadalix -
EUR Eur 11:00 ft Castuera
0-3
Extremadura UD II -
EUR Eur 11:00 ft Coria C.F. (Esp)
3-1
Algeciras (Esp) 1-0
EUR Eur 11:00 ft Vado
2-2
Lealtad -
EUR Eur 11:00 ft Huétor Vega
1-0
Martos 0-0
EUR Eur 11:00 ft L Hospitalet
1-1
Sant Andreu -
EUR Eur 11:00 ft Las Rozas
4-3
Parla -
EUR Eur 11:00 ft Loja
1-3
Palo 1-1
EUR Eur 11:00 ft Montijo
1-3
Olivenza -
EUR Eur 11:00 ft Móstoles
3-0
Tres Cantos -
EUR Eur 11:00 ft Paiporta
1-3
Alzira (Esp) -
EUR Eur 11:00 ft Pena Deportina
3-1
Alcúdia -
EUR Eur 11:00 ft Pobla Mafumet
0-4
CE Europa (Esp) -
EUR Eur 11:00 ft Pozuelo Alarcón
2-2
Alcorcón II -
EUR Eur 11:00 ft Betis B
0-1
Xerez Deportivo 0-0
EUR Eur 11:00 ft San Ignacio
0-1
Sodupe -
EUR Eur 11:00 ft Socuéllamos
1-2
Villarrubia -
EUR Eur 11:00 ft Son Cladera
1-1
Ibiza Islas Pitiusas -
EUR Eur 11:00 ft UD San Pedro
3-3
Alhaurín -
EUR Eur 11:00 ft UP Plasencia
3-1
Aceuchal -
EUR Eur 11:00 ft Vélez
1-2
Atarfe Industrial 1-2
EUR Eur 11:00 ft Vilafranca
3-0
Castelldefels -
EUR Eur 11:00 ft Xerez
1-0
Arcos CF (Esp) 0-0
EUR Eur 10:45 ft Grama
0-1
UE Figueres -
EUR Eur 10:45 ft Rinconeda Polanco
2-5
Sámano -
EUR Eur 10:30 ft Basconia
4-1
Club Bermeo -
EUR Eur 10:30 ft Lorca Deportiva
2-1
Mar Menor -
EUR Eur 10:30 ft Portugalete
3-1
Berio -
EUR Eur 10:30 ft San Fernando de Henares
0-1
Getafe B -
EUR Eur 10:30 ft Yagüe
3-4
Autol -
EUR Eur 10:15 ft Leganés II
3-1
RSD Alcala 1-1
EUR Eur 10:15 ft Santutxu
1-2
Balmaseda -
EUR Eur 10:00 ft Atlético Pulpileño
2-2
EDMF Churra -
Paraguay  »»  Division Profesional: Clausura 24.03.2019 Shedule
PAR Pri 23:30 40' Olimpia Asuncion
0-0
Nacional Asuncion 0-0
PAR Pri 21:30 ft Libertad Asuncion
2-2
Sol de America 1-0
PAR Pri 14:00 ft 3 de Febrero
2-0
Guarani -
PAR Pri 14:00 ft Diaz
0-0
Cerro Porteno 0-0
PAR Pri 14:00 ft Sp. Luqueno
2-1
Deportivo Santaní -
PAR Pri 23:15 ft River Plate
2-1
Sportivo San Lorenzo 0-0
PAR Pri 21:15 ft Cerro Porteno
5-2
Guarani 3-0
Peru  »»  Primera División 24.03.2019 Shedule
PER Pri 23:15 HT' Cesar Vallejo
1-0
Unión Comercio 1-0
PER Pri 21:00 ft Dep. Municipal
3-1
Sport Boys 1-0
PER Pri 16:15 ft U. San Martin
1-0
Carlos Manucci T… 1-0
PER Pri 01:00 ft Universitario de Deportes
1-1
Alianza Huanuco 0-0
PER Pri 22:45 ft Academia Cantolao
0-0
Sporting Cristal 0-0
Austria  »»  Championnat National 23.03.2019 Shedule
AUT Abl 23:00 Baltimore
-
Violette AC -
Czech Republic  »»  3. HNL: Zapad 24.03.2019 Shedule
CZE Mat 14:30 Čepin
-
Vukovar -
CZE Mat 14:30 Croatia Zmijavci
-
Neretva Metković -
CZE Mat 14:30 Blato
-
Zagora -
CZE Mat 10:00 NK Trnje (Cro)
-
HASK -
Russia  »»  FNL 24.03.2019 Shedule
RUS Div 12:00 ft Khimki
3-0
Zenit Petersburg 2 0-0
RUS Div 11:30 ft Spartak Moscow II
1-2
N. Novgorod 0-1
RUS Div 11:00 ft Chertanovo
0-1
Tambov 0-0
RUS Div 11:00 ft F. Voronezh
1-1
Baltika 1-0
RUS Div 11:00 ft Shinnik Yaroslavl
0-0
Armavir 0-0
RUS Div 11:00 ft Sochi
2-0
SKA Energiya 1-0
RUS Div 10:00 ft R. Volgograd
2-0
Sibir 1-0
RUS Div 08:00 ft Tomsk
1-0
M. Saransk 0-0
RUS Div 05:00 ft Luch Energiya
1-1
Tyumen 1-1
Slovenia  »»  2. SNL 24.03.2019 Shedule
SLO 2. 14:45 ft Tabor Sežana
1-0
Brežice 0-0
SLO 2. 14:00 ft Beltinci
0-0
NK Krka 0-0
SLO 2. 14:00 ft Brda
5-0
Ilirija 2-0
Austria  »»  Regionalliga: West 24.03.2019 Shedule
AUT Reg 15:00 Team Wien
-
Mannsdorf -
AUT Reg 14:00 ft Johann
1-3
Bischofshofen (Aut) 1-3
Poland  »»  Mineiro 2 24.03.2019 Shedule
POL Mło 19:00 Coimbra
-
Uberaba -
POL Mło 13:00 Uberlândia
-
America TO -
Chile  »»  Copa Chile 24.03.2019 Shedule
CHL Chi 20:30 pen. Colchagua
1-1
Deportes Santa Cruz 0-0
CHL Chi 20:30 ft D. Concepcion
1-4
Nublense 0-2
CHL Chi 20:30 ft General Velásquez
1-4
Magallanes 0-1
CHL Chi 20:30 pen. Independiente
2-2
Magallanes 2-1
CHL Chi 20:30 ft Lautaro de Buin
0-3
Melipilla 0-1
CHL Chi 20:30 ft Pilmahue
0-2
Deportes Valdivia 0-0
CHL Chi 20:30 pen. Recoleta
0-0
San Felipe 0-0
CHL Chi 20:30 ft San Marcos de Arica
3-1
Cobreloa 1-0
CHL Chi 15:00 ft Provincial Osorno
1-3
D. Puerto Montt 0-2
CHL Chi 23:00 pen. Fernández Vial
2-2
Deportes Temuco 1-1
Russia  »»  II Liga: West 24.03.2019 Shedule
RUS Rus 12:05 ft Ruch
1-1
Rozwój Katowice (Pol) 0-1
Turkey  »»  3. Lig: Group 3 24.03.2019 Shedule
TUR 3.L 12:00 ft Bergama Bld.
0-5
Vanspor Bld. 0-3
TUR 3.L 12:00 ft Erbaaspor
1-1
Artvin Hopaspor 1-1
TUR 3.L 12:00 ft Ergene Velimeşespor
2-1
Kozanspor 1-1
TUR 3.L 12:00 ft Gebzespor
1-2
Tire 1922 1-0
TUR 3.L 12:00 ft Kizilcabolukspor
1-1
Erokspor 1-0
TUR 3.L 12:00 ft Kocaelispor
2-0
Cizre Basra 1-0
TUR 3.L 12:00 ft Serik Belediyespor
2-2
Bursa Niluferspor 0-1
TUR 3.L 12:00 ft Şile Yıldızspor
1-2
Nazillispor 0-1
TUR 3.L 12:00 ft Silivrispor
2-0
Nevsehirspor 1-0
TUR 3.L 12:00 ft Turgutluspor
1-1
Golcukspor 0-0
TUR 3.L 12:00 ft Yeni Altındağ BS
1-0
Kırşehir Belediyespor 0-0
TUR 3.L 11:30 ft Erzincanspor
3-0
1461 Trabzon 1-0
TUR 3.L 11:30 ft Adıyaman 1954 Spor
1-0
Duczespor 1-0
TUR 3.L 11:30 ft Batman Petrolspor
0-0
Erzin 0-0
TUR 3.L 11:30 ft Yeni D.
0-2
Bayburt Cenclik 0-2
TUR 3.L 11:30 ft Ofspor
0-1
Tekirova Bld. 0-1
TUR 3.L 11:30 ft Osmaniyespor
2-1
Alibeykoyspor 2-0
TUR 3.L 11:30 ft Payas
3-0
Muglaspor 1-0
TUR 3.L 11:30 ft Pazarspor
2-1
Karsiyaka 1-1
TUR 3.L 11:30 ft Yeni Orduspor
0-1
Sultanbeyli Belediye 0-0
Austria  »»  1. Liga 24.03.2019 Shedule
AUT Ers 16:00 ft Amstetten
0-0
Wacker Innsbruck (Am) 0-0
AUT Ers 16:00 ft SAK Klagenfurt
1-0
BW Linz -
AUT Ers 15:00 ft Austria (Am)
2-0
Kapfenberg -
AUT Ers 15:00 ft FAC Wien
3-1
Amstetten -
AUT Ers 15:00 ft Kapfenberg
1-1
FAC Wien -
AUT Ers 15:00 ft Lafnitz
0-1
Wattens -
AUT Ers 15:00 ft Wacker Innsbruck (Am)
2-0
Superfund Pasching -
AUT Ers 15:00 ft Wattens
0-0
Ried -
AUT Ers 15:00 ft Neustadt
3-3
A. Lustenau -
Belgium  »»  Second Division 24.03.2019 Shedule
BEL Exq 15:00 ft Tubize
1-1
Roeselare 0-1
Greece  »»  Football League 24.03.2019 Shedule
GRE Foo 13:00 ft Apollon Kalamaria
0-0
Panachaiki 0-0
GRE Foo 13:00 ft Dramas
2-0
Larisa 1-0
GRE Foo 13:00 ft Karaiskakis
1-0
Iraklis 1-0
Israel  »»  Liga Leumit 24.03.2019 Shedule
ISR Leu 13:30 ft Hapoel Katamon
0-0
H. Nazareth 0-0
Mexico  »»  Ascenso MX 24.03.2019 Shedule
MEX Lig 03:00 ft Dorados de Sinaloa
1-0
FC Juárez 1-0
Netherlands  »»  Eerste Divisie 24.03.2019 Shedule
NET Eer 15:45 Roda
-
Maastricht -
NET Eer 13:30 G.A. Eagles
-
Twente (Ned) -
NET Eer 11:15 Sparta Rotterdam
-
Nijmegen -
NET Eer 15:45 ft Roda
2-2
Maastricht 0-0
NET Eer 13:30 ft G.A. Eagles
1-2
Twente (Ned) 0-1
NET Eer 11:15 ft Sparta Rotterdam
1-0
Nijmegen 1-0
Poland  »»  I Liga 24.03.2019 Shedule
POL Div 14:00 ft Warta Poznan
1-1
Tychy 1-0
Turkey  »»  2. Lig: Kirmizi 24.03.2019 Shedule
TUR Tff 12:00 ft Bandirmaspor
3-3
Konya Sekerspor 1-0
TUR Tff 12:00 ft Bodrumspor
1-1
Hacettepe 1-0
TUR Tff 12:00 ft Bugsas Spor
0-7
Menemen Bld. 0-4
TUR Tff 12:00 ft Inegolspor
5-1
V. Manisaspor 3-0
TUR Tff 12:00 ft Kastamonuspor
2-0
Sariyer 1-0
TUR Tff 12:00 ft Kırklarelispor
1-1
Tuzlaspor 1-0
TUR Tff 12:00 ft Pendikspor
2-0
F. Karagumruk 0-0
TUR Tff 12:00 ft Samsunspor
2-0
Nigde Bld. 1-0
TUR Tff 12:00 ft Zonguldak K.
1-0
Fethiyespor 1-0
TUR Tff 11:30 ft Sanliurfaspor
3-0
Tarsus 1-0
TUR Tff 11:30 ft Sivas 4 Eylül Belediye...
4-2
Kahramanmaras 1-1
TUR Tff 23:00 ft Gaziantepspor
0-3
Usak S. G. -
Costa Rica  »»  Primera División 25.03.2019 Shedule
COS Pri 00:00 5' Herediano
0-0
Alajuelense 0-0
COS Pri 21:55 ft Zeledon
3-1
U.C.R. 3-0
COS Pri 21:05 ft Limon
1-1
Guadalupe 0-1
COS Pri 17:05 ft Grecia
1-1
Carmelita 0-0
COS Pri 17:00 ft Cartagines
2-0
Saprissa 1-0
COS Pri 01:30 ft San Carlos
1-0
Santos DG 1-0
Czech Republic  »»  Czech Liga 24.03.2019 Shedule
CZE Gam 15:00 ft Ostrava
1-1
Mlada Boleslav -
CZE Gam 15:00 ft Dukla Prague
0-3
Karvina -
CZE Gam 15:00 ft Jablonec
1-0
Teplice -
CZE Gam 15:00 ft Opava
1-0
Slovacko -
CZE Gam 15:00 ft Sigma Olomouc
0-3
Liberec -
CZE Gam 15:00 ft Liberec
0-0
Zlin -
CZE Gam 15:00 ft Sparta Prague
1-0
Sigma Olomouc -
CZE Gam 15:00 ft Sparta Prague
2-0
Plzen -
CZE Gam 15:00 ft Zlin
3-2
Dukla Prague -
Slovenia  »»  1. SNL 24.03.2019 Shedule
SLO Prv 16:00 ft Celje
4-1
Maribor -
SLO Prv 16:00 ft O. Ljubljana
3-3
Domzale -
SLO Prv 16:00 ft Triglav
0-2
Krsko -
SLO Prv 15:00 ft Krsko
3-0
Mura -
SLO Prv 15:00 ft Maribor
1-0
O. Ljubljana -
SLO Prv 15:00 ft Mura
1-3
Velenje -
SLO Prv 15:00 ft Velenje
1-2
Aluminij -
SLO Prv 15:00 ft Triglav
0-1
Celje -
Usa  »»  MLS 24.03.2019 Shedule
USA Maj 20:00 ft New England
0-2
Cincinnati 0-1
USA Maj 02:30 ft Los Angeles FC
2-1
Real Salt Lake 1-1
USA Maj 23:30 ft New York
0-1
Orlando City 0-0
USA Maj 23:30 ft Philadelphia
3-0
Columbus 2-0
USA Maj 21:55 ft Dallas
2-1
Colorado 1-0
Venezuela  »»  Primera División 24.03.2019 Shedule
VEN Pri 21:00 ft Monagas
1-1
Caracas 0-0
VEN Pri 20:00 ft Esppor Club
5-2
Llaneros 2-0
VEN Pri 20:00 ft Estudiantes Merida
3-0
Metropolitanos 0-0
VEN Pri 20:00 ft Mineros
1-1
Zulia 0-1
VEN Pri 19:30 ft Atl. Venezuela
0-0
Academia Puerto Cabello 0-0
VEN Pri 19:00 ft Estudiantes Caracas
1-2
Aragua 1-0
Andorra  »»  2a Divisió 24.03.2019 Shedule
AND 2aD 16:30 Carroi
-
Atlètic Club d'Escaldes -
AND 2aD 14:00 UE Santa Coloma II
-
La Massana -
AND 2aD 11:30 Ranger's
-
Encamp II -
Argentina  »»  Argentino A 24.03.2019 Shedule
ARG Tor 22:30 74' Sportivo Belgrano
2-1
San Lorenzo Alem 1-0
ARG Tor 19:00 ft Atlético Paraná
0-1
Sportivo Las Parejas 0-1
ARG Tor 19:00 ft Douglas Haig
0-1
Def. de Pronunciamiento 0-0
ARG Tor 19:00 ft Gimnasia y Tiro
0-2
Antoniana 0-2
ARG Tor 19:00 ft Independiente Neuquén
4-1
Deportivo Roca 0-1
ARG Tor 19:00 ft Racing Córdoba
5-2
Juventud Unida Univers... 3-2
ARG Tor 19:00 ft San Martín Formosa
2-1
Crucero Del Norte 2-0
ARG Tor 14:00 ft Club Ferro Carril Oeste
0-2
Cipolletti 0-1
Argentina  »»  Prim C Metro 24.03.2019 Shedule
ARG Pri 19:00 ft Dep. Merlo
0-1
Sportivo Italiano 0-1
Argentina  »»  Prim D Metro 24.03.2019 Shedule
ARG Pri 19:00 ft CSR Espanol
0-1
Yupanqui 0-0
ARG Pri 19:00 ft Deportivo Muniz
1-4
Atlas 1-1
ARG Pri 14:00 ft Claypole
2-1
Lugano 1-0
Australia  »»  New South Wales 24.03.2019 Shedule
AUS New 06:00 Sydney Utd (Aus)
-
Wollongong Wolves -
AUS New 05:30 Rockdale City Suns
-
Hakoah Sydney City -
AUS New 05:00 Sydney Olympic (Aus)
-
Blacktown City (Aus) -
Australia  »»  Northern NSW 24.03.2019 Shedule
AUS Nor 03:30 Broadmeadow Magic
-
Hamilton Olympic -
AUS Nor 03:30 Charlestown City Blues
-
Lake Macquarie -
Australia  »»  Queensland 24.03.2019 Shedule
AUS Que 06:00 Gold Coast United
-
Olympic -
AUS Que 06:00 Sunshine Coast
-
Western Pride -
Austria  »»  Landesliga: Wien 24.03.2019 Shedule
AUT Lan 22:00 ASKÖ Gmünd
-
Spitall -
AUT Lan 22:00 Köttmannsdorf
-
Wolfsberger -
AUT Lan 22:00 Lind
-
Feldkirchen -
AUT Lan 22:00 Maria Saal
-
A. Klagenfurt -
AUT Lan 22:00 Matrei
-
St. Jakob -
AUT Lan 22:00 St. Michael Bleiburg
-
SAK Klagenfurt -
AUT Lan 22:00 Treibach
-
Ferlach -
AUT Lan 22:00 Wolfnitz
-
Bleiburg -
AUT Lan 14:30 Gaflenz
-
Ardagger -
AUT Lan 14:30 Kilb
-
Zwettl -
AUT Lan 14:30 Krems
-
Stripfing -
AUT Lan 14:30 Langenrohr
-
Ortmann -
AUT Lan 14:30 Retz
-
Rohrbach -
AUT Lan 14:30 Rohrendorf
-
Kottingbrunn -
AUT Lan 14:30 Scheiblingkirchen
-
St. Peter -
AUT Lan 14:30 Waidhofen / Thaya
-
Spratzern -
AUT Lan 14:00 FC Hochst
-
Lochau -
AUT Lan 14:00 Kuchl
2-1
Puch 2-0
AUT Lan 14:00 St. Michael Bleiburg
1-0
SAK Klagenfurt 0-0
AUT Lan 14:00 Telfs
-
SV Innsbruck -
AUT Lan 14:00 Wimpassing
-
Markt Allhau -
AUT Lan 14:00 Wolfurt
-
Egg -
AUT Lan 13:00 Rot-Weiß Rankweil
-
Dornbirner SV -
AUT Lan 13:00 Zell am See
3-1
Burmoos 1-0
AUT Lan 12:30 Köttmannsdorf
1-0
Wolfsberger 1-0
AUT Lan 10:00 Wattens II
-
St. Johann in Tirol -
AUT Lan 09:30 Vorwarts Brigittenau
0-0
Post Wien (Aut) 0-0
AUT Lan 09:15 Donaufeld Wien (Aut)
-
Austria XIII -
Belgium  »»  Promotion: Group D 24.03.2019 Shedule
BEL Pro 15:00 Avanti
-
Voorwaarts Zwevezele -
BEL Pro 14:00 Avanti
-
Voorwaarts Zwevezele -
BEL Pro 14:00 Houtvenne
-
Bornem -
BEL Pro 14:00 Lyra
-
K.RC. Mechelen -
BEL Pro 14:00 Oostkamp
-
Wingene -
BEL Pro 14:00 Pepingen-Halle
-
Woluwe Zaventem -
BEL Pro 14:00 Pepingen-Halle
-
Woluwe Zaventem -
BEL Pro 14:00 Tienen
-
Neerpelt -
BEL Pro 14:00 Wolvertem Merchtem
-
Torhout -
BEL Pro 14:00 Wolvertem Merchtem
-
Torhout -
BEL Pro 14:00 Zelzate
-
Jong Lede -
BEL Pro 14:00 Zelzate
-
Jong Lede -
Belgium  »»  Provincial: West-Vlaanderen 24.03.2019 Shedule
BEL Pro 15:00 Ardennen
-
Appelterre-Eichem -
BEL Pro 14:00 SC Aarschot
-
Huldenberg -
BEL Pro 14:00 Adegem
-
Sparta Waasmunster -
BEL Pro 14:00 Amblève
-
Wanze / Bas-Oha -
BEL Pro 14:00 Anderlues
-
SG-Tertre Hautrage -
BEL Pro 14:00 Aubel
-
Ster-Francorchamps -
BEL Pro 14:00 Beaufays
-
UCE Liège -
BEL Pro 14:00 Belceil
-
Mouscron Peruwelz -
BEL Pro 14:00 Berg en Dal
-
Eendracht Zoersel -
BEL Pro 14:00 Bertem-Leefdaal
-
Linden -
BEL Pro 14:00 Biesme
-
Beauraing -
BEL Pro 14:00 Borght-Humbeek
-
VC Sterrebeek -
BEL Pro 14:00 Bleid
-
Schaerbeek-Evere -